Ezek a hibák a réteges öltözködés buktatói, ám nem olyan nehéz elkerülni őket. Nemcsak a tél végén, még a tavaszi szezonban is figyelni kell a részletekre.
Lassan közeleg a téli időszak vége, így sokan azt gondolják, hogy ezzel a réteges öltözködés előnytelen hatásának is búcsút inthetünk. A rossz hír az, hogy a változékony tavaszi időjárást ugyancsak a jól rétegezett szettekkel lehet átvészelni, így a téli szabályok bizony a következő hónapokra éppúgy érvényesek. A kellően meleg, jól variálható öltözékek sokszor valóban szélesítik az alakot, ám a buktatókat és hibákat nem olyan nehéz elkerülni. Ez a három részlet sokkal többet nyom a latban, mint gondolnád.
Ezek a gyakori hibák a réteges öltözködés buktatói
A réteges öltözködés titka a finomhangolásban rejlik. Télen nem egyszerű összeilleszteni a különböző ruhadarabokat, ugyanis a vastag anyagok már önmagukban feladják a leckét, a rétegezés pedig elengedhetetlen a mínuszokban. Ez bizony tavasszal sem sokban változik, az előnyös megjelenés szabályai ugyanazok. A jó hír azonban az, hogy nagyon egyszerűen kiküszöbölhető hibák torzítják a sziluettet ilyenkor. A leggyakoribb tényezőket könnyedén elkerülheted.
Színkombinációk
Valószínűleg a réteges öltözködés esetén nem a színkombinációk azok, amelyekre elsőként gondol az ember. Már megszokhattuk, hogy minden évnek, sőt, minden szezonnak megvannak a maga kedvenc árnyalatai. Érdemes is trükközni a különleges tónusokkal, hiszen a fekete, a szürke és a fehér önmagában egy idő után unalmassá válik.
A különböző árnyalatok összeboronálása azonban hatalmas hibafaktor lehet a réteges öltözködésben. Ha a legkevésbé sem kiegyensúlyozott a színkombináció, és előnytelen árnyalatok kerülnek hangsúlyba, bármennyire csinos és sikkes lehet a szett, az összkép optikailag szélesíteni, tömöríteni fogja az alakot. Ha megtetszik egy trendi tónus, érdemes több darabot beszerezni az adott színben, hogy ne csak a szabásokkal teremts harmóniát a szettedben.
Nem mindegy, hogy hová esnek a kontrasztok, melyik ruhadarab képviseli a feltűnőbb árnyalatot. Ez egyébként a tavaszi szezonban is igaz lesz, amikor még szélesebb és izgalmasabb a színpaletta.
Kép: Getty Images.
Világos, csillogó és vibráló szín lehetőleg azokra a területekre kerüljön a test vonalán, amelyeket hangsúlyozni szeretnél. Persze, felülírja az alapszabályt, ha monokróm szettet viselsz, esetleg egy jó fazonkialakítás ellensúlyozza a feltűnő szín alakkiemelő hatását. Az egyszínű öltözék valójában egyetlen szín többféle árnyalatából is állhat, mert még így sem alakulnak ki a szettben éles kontrasztok, melyek megtörnék a test hosszanti vonalát.
Meleg pulóverek
A meleg pulóverek szinte az egész évet végigkísérik, gyakorlatilag csak nyáron kerülnek parkolópályára. A réteges öltözködés buktatóit jelentő hibák között szinte az első helyen helyezkednek el, ám ez nem azt jelenti, hogy le kellene mondani róluk. Az a fontos, hogy miként kombinálod őket, és milyen fazonokat viselsz.
Sokan esnek abba a hibába a réteges szettek kialakításánál, hogy a vastagabb elemek alulra kerülnek, majd feléjük például egy blézert választanak. Ilyenkor az anyag betömörül, szinte „felpuffasztja” az alakot, ami előnytelen, szélesítő hatást eredményez. Az egyik megoldás, ha oversize felöltőkkel kombinálod a vastag pulcsikat. A másik, hogy a rétegeket mindig vastagság szerint teszed sorrendbe, s a legvastagabb darab kerül felülre.
Minden esetben vizsgáld meg a pulóver fazonját is, ugyanis az anyag már önmagában szélesítheti az alakot. Valamilyen formában szűkítsd a derékvonalad, vagy válassz szélesebb vállú, puffos ujjú verziókat. A hosszában bordázott kötött felsők szintén előnyösek lehetnek.
A ruhák hossza
A szakértők szerint az ideális fazonhoz a megfelelő hossz is hozzátartozik. Télen nagyon sokan követik el azt a hibát, hogy kizárólag a ruha vastagságát, stílusát és szabását veszik figyelembe. Az előnytelen hosszúság pedig a teljes megjelenést képes lerombolni, ráadásul a kötött, téli darabok esetén nem is igen tudsz változtatni ezen a részleten. Egy szoknyát vagy nadrágot még talán fel is tud aljazni az ember, de egy kötött vagy horgolt cucc esetén nincs ilyen opció.
Legyen szó pulóverről vagy ruháról, mindig figyelj arra, hogy ne a legszélesebb vonalig lógjon az anyag. Inkább legyen egy kicsit rövidebb vagy hosszabb a fazon, úgy biztosan előnyösebb hatást kelt a szetted. Ha mégis túl hosszú lenne, egy öv segítségével picit feljebb húzhatod a felsőt vagy ruhát, ám ilyenkor a felsőrész buggyossá válik. Minden részletet egymáshoz kell igazítani ahhoz, hogy elkerüld a réteges öltözködés buktatóit.
Kiemelt kép és cikkfotó: Getty Images.