Az öregítő hatás nem a szett divatosságától függ, olykor pár apró változtatáson múlik az előnyös öltözködés. Így kelthet friss, üde benyomást a megjelenés.

hirdetés

Általában a fazonok, színek és anyagok, valamint a rossz kombinációk idézik elő az öregítő hatást, pedig az előnyös öltözködés nem extra feltételekhez kötött, kis türelemmel könnyen elsajátítható.

Nem a valós életkor letagadása a cél, és persze az sem lehet opció, hogy mindennap kirobbanóan pezsgő, élettel teli legyen a megjelenés, de az rengeteget számít, ha tudja az ember, hogy milyen öltözködési praktikákhoz nyúljon, amikor fáradtabbnak tűnik a külcsín és tompábbak a belülről áradó energiák.

A videót készítő stylist rámutat arra, hogy olykor néhány változtatással szembetűnő lehet a különbség, megesik, hogy a fazont érdemes lecserélni, esetleg a ruha mintázatát vagy a színkombinációt kell újragondolni.

Öregítő vs. előnyös öltözködés: stylist mutatja meg, mekkora különbség van a kettő között

Bár nem a ruha teszi az embert, a stílusunk sokat elárul arról, hogyan viszonyulunk önmagunkhoz. Jó esetben az öltözék tükrözi a személyiséget, legalábbis rezonál azzal, akik vagyunk, valamint passzol az alkati adottságokhoz. Az egyéniség kortalan, épp ezért érdemes belecsempészni a megjelenésbe, máskülönben csupán semmitmondó, üres burok lesz az, amit viselünk.

Az öregítő tényezők könnyebben elkerülhetők, az előnyös öltözködés pedig egyszerűbben megvalósítható, ha tisztában vagy azzal, melyek az úgynevezett „erőszíneid”, és mi áll jól neked. Az erőszínek egyénileg változók, azokat az árnyalatokat jelentik, amelyekben magabiztosabbnak, határozottabbnak, energikusabbnak érzi magát az ember. Ám akadnak olyan tónusok, melyek nagy általánosságban élénkebbé, üdévé varázsolják az embereket. A legfőbb erőszíned az, ami a legjobbat hozza ki belőled, persze a ruha szabása, az öltözék fazonkombinációja sem lényegtelen.

 

A stylist elárulja, miért tűnik egy-egy ruhadarab nehézkesnek vagy komornak, és hogyan lehet kiküszöbölni az előnytelen összhatást. Az apró részletek fontosságára úgyszintén rámutat.

Egyes szabások társításával az alak tömbszerűnek tűnik, megfelelő testtagolás híján pedig nem kapnak hangsúlyt az előnyös területek. Ezek a szettek nemcsak a sziluettet torzítják, hanem kissé laposnak, egyhangúnak mutatják az összeállítást. A jól eltalált fazonvariációkkal mozgalmasabb, modernebb és izgalmasabb lehet az összkép, nem mellesleg a testarányok sem tolódnak el.

A kiegészítők is sokat segítenek abban, hogy lágyabbnak hasson egy szigorú árnyalatú, strukturált szerelés. Olykor a mintázattal is frissebb, könnyedebb összhatást lehet elérni. A különbség látható a videóban, amikor a stylist lecseréli a kontrasztos batikolt mintázatú ruhát egy világosabb, üdébb verzióra.

Alklmanként az extravagáns, feltűnő részletek finom elosztása is sokat számít, hiszen ha minden figyelemfelkeltő, harsány és tarka az öltözékben, akkor az nagyon kaotikus tud lenni. A finomhangolással elkerülhetők az éles kontrasztok és zavaró tényezők, így sokkal lágyabb hatással bír majd a megjelenés annak ellenére, hogy bevonzza a tekintetet. A videó kezelősávjában be tudod állítani a magyar feliratot, de a felsorakoztatott öregítő és előnyös szettek közötti különbség magyarázat nélkül is szembetűnő.

Kiemelt kép: Getty Images.

  • Megosztás:
hirdetés