A miniszoknya még változatosabban variálható réteges öltözékben, hiszen ilyenkor számos lehetőség kínálkozik arra, hogy izgalmas stílusokban is kipróbáld. Mutatunk néhány inspiráló összeállítást!

hirdetés

A midiszoknya népszerűsége mellett idén a miniszoknya sem szorul háttérbe, mivel roppant sokoldalúan variálható, a hideg időszakban sem kerül kispadra. Ám ez nem csupán annak köszönhető, hogy sokféle fazon-, szín- és anyagváltozatban kapható, hanem leginkább annak az előnynek, hogy rengeteg divatos stíluskombinációhoz passzol a rövid kis szoknya.

A hatvanas és hetvenes évek trendhullámait kihasználva, a miniszoknya szinte brillírozik a szezonban, de a rusztikus romantika, a skandináv minimalizmus, a franciás lezser elegancia, valamint a diáklányirányzat szintén remekül áll neki, sőt, a menő stílusmixekbe a maszkulin hangulatú divatelemeket is beemelheted.

A miniszoknya jól mutat réteges öltözékben: ilyen sokféleképpen kombinálhatod

A réteges öltözködésre sokan a szükséges rosszként gondolnak, és úgy vélik, hogy a hideg időhöz való alkalmazkodás egyet jelent a praktikummal, ami igencsak lekorlátozza a stílusos megjelenés kreatív megvalósítását. Ám, ha jobban belegondolunk, a melegebb rétegek sokkal több lehetőséget nyújtanak a trendek játékos kiaknázására, sőt, ilyenkor szélesebb az eszköztárunk arra, hogy az egyéni karakterjegyek ugyancsak megmutatkozzanak a szettekben.

Bár nem árt alaposabban átgondolni az összeállításokat, hogy ne vesszen el az alak a vastag anyagok halmozásában, de tény, hogy a csizmák, harisnyák, blézerek, ingek és pulóverek játékba kerülésével igencsak széles skálán mozog a kreatív kombinációk lehetősége. Pusztán néhány kulcsdarab variálásával változatos öltözékeket lehet összeállítani, ráadásul több kiegészítő áll a rendelkezésünkre ahhoz, hogy valóban izgalmassá tegyük az összképet.

Fedezd fel a hatvanas évek trendjeit!

A hatvanas évek irányzatai nagyon felerősödtek idén, a színes, nőies és diáklánystíluson túl sokféle alternatíva közül válogathatsz. A rakott miniszoknyák tökéletesen beleillenek ebbe a hangulatba, a retró esszenciákat pedig bátran keverheted a modern trendekkel.

Az elit iskolák egyenruháinak stílusát az utcai divat elemeivel mossa össze az ötvenes évek óta ismert preppy style, de a hatvanas években ez már önálló öltözködési stílussá nőtte ki magát.

A hatvanas években a színek tobzódása sem volt ismeretlen, éppen ezért a gyapjúalapú szövet kosztümszoknyák élénkebb verzióival simán megvalósíthatod a retró hangulatot. Akár garbóval vagy a szoknyához színben és mintázatban passzoló rövid blézerrel boronálod össze az egyszerű darabot, néhány kiegészítővel könnyedén rásegíthetsz a hatvanas évek stílushangulatára. A hosszú szárú csizma, a pelerinkabát vagy az A vonalú kockás kabát remek kiegészítése lehet egy ilyen szettnek.

A letisztult puritán összkép éppúgy magában hordozhatja a múltidéző hangulatot. A bolyhos kötött pulóver, az egyenes vonalú szövetszoknya és az A vonalú kabát megalapozza a retró sikket.

Rusztikus romantika

A vidéki hangulatú, rusztikus romantikus stílus újra felkapottá vált a hetvenes évek trendjeinek jóvoltából. Ez egy bohém vonal, de mégsem túlzó vagy feltűnő, hiszen főként a természetes anyagok és tónusok kapnak szerepet benne. Naturális színek, hasított bőrt utánzó anyagok, virágminták és puha kötött holmik jellemzik.

Gyapjúpulóverekkel, velúrbőr hatású blézerekkel, dzsekikkel és csizmákkal, fűzős bakancsokkal, kordbársony vagy virágmintás, lenge kis szoknyákkal, nagy plédsálakkal és kockás kabátokkal, pelerinekkel képzeld el a vidéki hangulatú szetteket, melyek tökéletesen belepasszolnak az ősz végi utcai stílusokba.

Idézd meg a nyolcvanas-kilencvenes évek menő irányzatait!

A nyolcvanas évek színes kavalkádját most letisztultabb változatban hozza vissza a divat, ennek ellenére érdemes többszínű kockás szoknyákra, illetve retró mintás kötött pulóverekre vadászni.

A rakott miniszoknya és a norvég mintás vagy nonfiguratív motívumokkal ellátott szvetter tökéletes párost alkothat idén. Akár a különféle minták mixelésével is kísérletezhetsz, ám ebben az esetben fontos, hogy egyfajta színritmus uralja az öltözéket, ami harmonikusan összehangolja az eltérő részleteket.

A nyolcvanas-kilencvenes években éppúgy nagy hangsúlyt kaptak a bőrhatású anyagok, különösen a fekete és sötétbarna verziók, melyeket fémelemekkel bolondíthatsz meg a menő, vagány összkép érdekében.

A leopárdminta, ami most újra divatos, akár a miniszoknyán, akár a pulóveren is felbukkanhat, de a kiegészítőkben úgyszintén visszaköszönhet. Ha letisztult összképre vágysz, egyszínű szettbe ültesd be az állatmintás darabot.

A diáklánystílus a nyolcvanas és kilencvenes években sportosabb fordulatot vett, kifejezetten divatossá vált a miniszoknyákat színes tréningpulóverrel kombinálni.

A hosszú szárú csizma sem lóg ki egy ilyen szettből, de sportcipővel összeboronálva ugyancsak jól tud mutatni. Ha az utóbbi lehetőséget választod, a vékony harisnyára felvéve viselj hosszú szárú kötött zoknit, melynek színe megegyezhet az öltözék valamely részletével.

Skandináv minimalizmus

A skandináv stílus nem csak a lakberendezés terén nyújt letisztult, nyugodt hangulatú, átlátható összképet, az öltözködésben éppúgy jól érvényesíthetők ezek az alapelvek.

Nem nehéz kitalálni, hogy egy ilyen összeállításban semleges árnyalatok és letisztult szabásvonalak dominálnak. Tulajdonképpen nincsenek zavaró részletelemek, minták vagy túlzottan hangsúlyos területek a szetten belül.

Azt gondolhatná bárki, hogy ezek az alapdarabokból felépülő szerelések rém unalmasak, de a stílus követői rácáfolnak erre a felvetésre. Menő városi sikk alakítható ki a minimalista irányzat vonalán maradva, ami sohasem túl sok és sohasem kevés.

Ebből a sokféle inspirációból is kitűnik, hogy milyen változatosan variálható a miniszoknya a réteges öltözékben, nem muszáj mindig csak a farmernadrágot preferálni, amikor hidegebbre fordul az idő.

Kiemelt kép: Jeremy Moeller/Getty Images.

  • Megosztás:
hirdetés