Bár a megfelelő farmer megtalálása nem mindig olyan egyszerű, pláne alacsony termet esetén, de az előnyös öltözék szempontjából nem kell élből lemondani a divatos fazonokról. Ezek a tippek segíthetnek!

hirdetés

Tengernyi farmer sorakozik idén az őszi-téli kínálatban, de sokan úgy érzik, hogy az aktuális trendek nem a legkedvezőbbek alacsony termet estén.

Mivel a lezser szárú és A vonalban bővülő nadrágfazonok egyre nagyobb teret hódítanak meg maguknak a palettán, az úgynevezett petite ruhaméretet viselő nők, akik nem érik el az átlagos 162-165 centiméter magasságot, és a testarányaikhoz igazodva az átlagnál rövidebb végtagokkal rendelkeznek, jogosan érezhetik úgy, hogy rájuk a legkevésbé sem gondol a divat. Természetesen ez nincs így, de tény, hogy a farmerválasztásnál érdemes alaposabban szemügyre venni a választékot.

A divatos egyenes vonalú és enyhén bővülő farmerfazon alacsony termet esetén is előnyös. Képek: Getty Images.

 

Nem kell lemondani az aktuális trendekről, de jobb tudatosan válogatni közülük. A cél nem az, hogy magasabbnak tűnjön az ember, viszont csinosabban mutat az öltözék, ha a kiválasztott farmernadrág és annak kombinálása nem torzítja, hanem inkább előnyösen formálja az alakot.

Az alábbi tippek nem csupán a farmerválasztáshoz, hanem a kiszemelt fazon előnyös viseléséhez is segítséget nyújtanak.

Milyen farmer előnyös alacsony termet esetén? – Az is számít, hogy viseled

Nidhi azoknak a nőknek ad stílustippeket, akikre hozzá hasonlóan a petite testtípus méretei jellemzőek. A kis méretű nők általánosságban véve rövid felsőtesttel, illetve rövid végtagokkal rendelkeznek, testarányaikat tekintve a felső karjuk és a combjuk sem hosszú. Nem minden alacsony termetű nő sorolható a petite ruhaméretet viselők kategóriájába, de az alábbi fazontippek számukra ugyanúgy hasznosak lehetnek.

A túlzottan bő szárú, illetve a nagyon lezser szárú farmernadrágok vizuálisan rövidítik a lábakat, ezért nem előnyösek alacsony termet esetén. Képek: Getty Images.

 

Hiszen alapvetően nem az számít, hogy a konfekcióméretezés skáláján vagy azon kívül helyezkedik el az ember, hanem, hogy a lábak hossza hogyan aránylik a teljes testhosszhoz. Amennyiben rövid a deréksáv, és a csípő területe még elvesz a lábak hosszából, érdemes körültekintően megválasztani a farmernadrág szabását, hogy az valóban előnyösen, hízelgően formálja a sziluettet.

Mire érdemes figyelni a farmerfazon kiválasztásakor?

Az őszi-téli nadrágkínálatban rengeteg a lezser, bő szárú fazon. A széles szárszabás nem mindig szerencsés, ha alacsony termetről van szó, ugyanis szélesítik az alakot, ezáltal optikailag összenyomják a test hosszanti vonalát. Leegyszerűsítve, képesek vizuálisan rövidíteni a lábak hosszát. Ez azonban nem minden bő szárú farmernadrágra igaz. Az nyilvánvaló, hogy a túlméretezett, trottyos fazonokat érdemes elkerülni, főként azokat, amelyek anyagtöbbletet képeznek a boka és a lábszár környékén, illetve túlságosan eltartanak az alak körvonalától, ezáltal széthúzzák a sziluettet.

Most ugyan divatosak a cipőre rálógó nadrágszárak, ám az alacsonyabb nőknek nem árt ügyelnie arra, hogy ne a lábbeli orráig érjen a nadrághossz, ahol berogyik az anyag, hanem nagyjából a lábfej negyedét takarja csak el. Itt persze a cipőfazonokkal is lehet trükközni, hogy a lábak ne tűnjenek rövidebbnek, de főként a magas derékszabás, a koptatásmentes, sötét, egyszínű farmeranyag, illetve az egyenletesen bővülő szárszabás az, amely előnyt jelent a farmerválasztásnál.

 

Bő és bő szárú nadrág között nagyon nagy lehet a különbség, hiszen a sátorfazonoktól kezdve a hordószabású típusokig minden divatos most. A lényeg, hogy az arany középúton maradj, avagy a közepes szárszélességet lődd be magadnak. Ezek a farmertípusok nem fedik el, sokkal inkább előnyösen hangsúlyozzák a női formákat, így senki sem érezheti úgy, hogy eltűnik bennük.

A vlogger óvva int mindenkit a nagyon szűk, testre tapadó farmernadrágoktól, ezek ugyanis kiemelik a felmerülő aránytalanságokat, például, ha a lábak rövidnek tűnnek a teljes testhosszhoz viszonyítva. Mindez jól ellensúlyozható, amennyiben egyenes szárú, se nem szűk, se nem bő fazonú farmerra esik a választás. Az egyenes vonalú nadrágok most nagyon divatosak, ráadásul roppant nőiesen lehet viselni őket.

A farmer szárhossza nem lényegtelen, például a bakancsokhoz, csizmákhoz passzoló bootcut fazont nagyon elronthatja, ha túl hosszú a méret. Más lesz az esése, és cseppet sem lesz hízelgő az alak szempontjából. Nidhi szuper tippet ad ahhoz, hogy a címkén található adatok között mire kell fókuszálni, mert, ha nem is minden esetben, de előfordul, hogy feltüntetik a szárhosszt is. Trükkös adat ez, mert gyakran a belső varrás hosszát jelölik meg, „inseam” kifejezéssel. Ebből tudhatod, hogy mekkora a szárak hossza. Amennyiben sikerül kitapasztalni, milyen méret ideális számodra, ez az információ mindenképp leegyszerűsíti majd a nadrágvásárlást.

A felhajtott szárú farmer nem minden esetben szerencsés viselet, mert optikailag összenyomja a test hosszanti vonalát. Kép: Getty Images.

 

Petite ruhaméretet viselő nőként Nidhi azt javasolja alacsony termetű nőtársainak, hogy a most divatos hordószabású és az úgynevezett cuffed típusú farmereket felejtsék el. Az utóbbi nadrágtípusok hossza szándékosan túlérnek a cipőn, ezért szélesen felhajtva szokás viselni a retró trendnek hódolva. Rövid lábak esetén ezek a szabások abszolút előnytelenek, viszont a retró stílusról nem kell lemondani. Helyettük a kilencvenes évek vintage stílusú farmertípusát ajánlja a vlogger.

Ahhoz ugyancsak útmutatást ad videójában, hogyan viseld előnyösen a számodra megfelelő farmernadrágokat. A bő szárú fazonokat például nem szerencsés nagyon lezser, túlméretezett pulóverekkel kombinálni, mert összenyomják az alakot.

Kiemelt kép és cikkfotók: Getty Images.

  • Megosztás:
hirdetés