A csíkos minta nem szélesít, ha ügyesen trükközik vele az ember. A bloggerek csinos, izgalmas összeállításokban mutatják meg, hogyan érdemes teltebb alkaton bevetni a népszerű motívumot.
A csíkos minta, azon belül a vízszintes breton csíkos dizájn elképesztően népszerű, a francia stílusrészletek elterjedése óta pedig még jelentősebb szerepet tölt be a hétköznapi öltözködésben. Bár az erős, kontrasztos csíkok nagyon feldobják a szetteket, kifejezetten megosztónak számítanak. A vízszíntes mintázattal holmik ugyanis bizonyos esetekben előnytelenné tehetik az összhatást, hiszen szélesebbnek láttatják a sziluettet. A csíkos cuccok ebben abszolút élen járnak, ami logikus is, ugyanis vízszintesen vezetik a tekintetet, és kiemelik azt a területet, ahova kerülnek, ezáltal optikailag széthúzzák a sziluettet.
Emiatt többen kapásból tiltólistára teszik a csíkos blúzokat és ruhákat, és akármennyire is áhítoznak egy menő franciás szett után, nem merik bevállalni a divatos darabokat. Márpedig nem érdemes teljes mértékben lemondani róluk, ugyanis egy trükkös kombinációban kifejezetten előnyösen mutatnak, és egyáltalán nem szélesítik az alakot. A bloggerek rajonganak a csíkos ruhadarabokért, ráadásul remek tippeket adnak, hogy teltebb alak esetén miként érdemes viselni a trendi motívummal díszített holmikat.
Így nem szélesít a csíkos minta: nagyon jól mutat teltebb alkaton
Ahhoz, hogy a menő csíkos ruhadarabok ne szélesítsék az alakot, csak néhány öltözködési praktikát kell bevetni. Teltebb alkat esetén ezekre az apró részletekre érdemes fokozottan figyelni, de semmiképp nem szabad tiltólistára helyezni a francia stílusú holmikat.
Az egyik trükk, ha valamilyen más darabbal ellensúlyozod a csíkos ruha alaktömörítő, szélesítő hatását. Ehhez egy alaknyújtó, karcsúsító fazonra van szükség. A hosszú mellények például elképesztően divatosak manapság, de egy trencskó fazonú kabáttal sem lehet mellélőni. Ezek a darabok abszolút letisztázzák a szettet, a csíkos minta pedig csak stílusfűszerként érvényesül, de nem szélesíti az alakot.
Ami szintén sokat nyom a latban, az a színkombináció. Ha a pulóver fekete-fehér, akkor érdemes ezt a letisztult párosítást továbbvinni a szett többi részén is. Minél több szín vagy minta szerepel az összeállításban, annál inkább érvényesül az alakromboló hatás. Ha egyszerűbbé teszed az összképet, a csíkos minta inkább izgalmas kontrasztként működik, de nem fog pluszkilókat pakolni az alakra.
Sokat jelent, ha a derékvonal hangsúlyos marad. Almaalkat esetén értelemszerűen a mell alatti területre kell fókuszálni, míg homokóra- vagy körteadottságoknál pedig a derékvonal az, amit hangsúlyozni kell. Ehhez sokszor elegendő, ha betűröd a felsőt, de egy övvel vagy erősebb színkontraszttal szintén előtérbe kerülhet a karcsúbb terület. Az sem rossz megoldás, ha rövidített fazonú felsőket, kardigánokat választasz, és magas derekú nadrágokkal kombinálod őket.
És ha már őszi-téli szezon, a csizmákat sem hagyhatjuk ki a felsorolásból. Minden őszi-téli szett esetében alapvetően fontos, hogy milyen csizmafazonra esik a választás, ugyanis bármennyire apró részlete az öltözéknek, teljesen le tudja rombolni a nőies megjelenést, ha nem stimmel a szárhossz. Csíkos ruhadarabok mellett azonban még inkább számít, hogy a csizma passzoljon a ruhához. Még a hosszú fazonú, csíkos ruha sem fogja szélesíteni az alakot, ha megfelelő felöltővel és egy hosszabb szárú csizmával kombinálod, hiszen nem töri meg a sziluettet több ponton. Amennyiben csíkos felsőt viselsz, érdemes magas szárú, akár combcsizmával kísérletezned, így a lábaid hosszabbnak tűnnek majd, és a csíkok szélesítő hatása teljesen homályba vész.
Kiemelt kép: Jeremy Moeller/Getty Images.