Ha véletlenül kimostad a zsebkendőt a ruhákkal, és a mosógépben lévő összes holmit beborították a papírmaradványok, ne ess kétségbe, mert könnyedén menthető a helyzet!
Minden nő rémálma, hogy titokzatos módon zsebkendő bukkan fel a mosógépben. Észrevétlenül meg tud bújni valamelyik ezerszer átnézett zsebben is, de kár a rejtély kibogozásával foglalkozni, amikor a helyzet megoldást kíván. Szerencsére több bevált módszer is létezik, amelyekkel könnyedén megszabadulhatsz a papírdaraboktól.
Szétázott zsebkendő a mosógépben? Íme 5 hatékony tipp a ruhákra tapadt maradványok ellen
Ruhatisztító henger használata
Ha a mosás és szárítás után is maradtak papírrészecskék a ruhákon, egy ruhatisztító henger nyújt gyors megoldást. A ragadós felülettel ellátott henger könnyedén felveszi a ruhákon maradt legapróbb papírgalacsinokat is, melyek különösen a sötétebb színű darabokon feltűnőek.
Kép: Getty Images.
Alaposan rázd ki a ruhákat!
Első lépésként, miután felfedezted a zsebkendő maradványait, alaposan rázd ki az összes ruhadarabot. A zsebkendő általában apró darabokra szakad, és a szövetek közé ragad. Egy erőteljes rázással a nagyobb darabok eltávolíthatók. Ezt a lépést érdemes a szabadban, teraszon vagy erkélyen végezni, hogy a lakásban ne szóródjanak szét a papírszemcsék.
Porszívózni felesleges az anyagokat, mert kárt tehet bennük a szívóerő, ugyanakkor nem sok hatása lenne, hiszen a vizes szövetszálakba tapadt papírszöszök nem távolíthatók el így. Meg kell várni, míg megszárad a pórul járt ruhanemű, utána könnyebb leseperni, vagy szösztelenítő hengerrel összeszedni a papírmaradványokat.
Ruhaszárító használata
Ha van szárítógéped, ez az egyik leghatékonyabb módszer. Tegyél be minden ruhát egy rövid szárítóprogramra. A szárítás során a ruhákról leválnak a zsebkendő darabjai, és a gép szűrőjében gyűlnek össze. A szárítás végén ne felejtsd el kitisztítani a szűrőt, hogy a következő használatkor ne legyen eltömődve! Amennyiben nincs szárítód, külön programként indítsd el a centrifugát a mosógépben, anélkül, hogy mosnál. A program percek alatt lefut, közben annyiszor átforgatja, dobálja a ruhákat, hogy lehullanak róluk a zsebkendőmaradványok.
Kép: Getty Images.
Ecetes öblítés
Az ecet nemcsak a ruhák frissességét biztosítja, de segíthet a papírrészecskék eltávolításában is. Adj egy kevés ecetet a következő mosás öblítőprogramjához. Az ecet segít fellazítani a szálak közé ragadt papírdarabokat, így azok könnyebben kijönnek a ruhából.
Nedves törlőkendő a mosógépben
Egy egyszerű, de hatásos módszer a nedves törlőkendő használata a mosógépben. A következő mosás során dobj be néhány nedves törlőkendőt a ruhák mellé. Ezek a törlőkendők mágnesként vonzzák magukhoz a maradék papírrészecskéket, így azok nem ragadnak vissza a ruhákra, hanem a kendőben maradnak.
Kép: Getty Images.
Nyilván nagy bosszúság, amikor zsebkendő garázdálkodik a mosógépben, és a szétázott maradványai megtapadnak a ruhákon, de a fenti tippek segítséget nyújthatnak abban, hogyan távolítsd el könnyedén a ruhákra tapadt papírdarabokat. Alapos rázással, szárítógép használatával, nedves törlőkendő bevetésével, ecetes öblítéssel és ruhatisztító hengerrel a ruháid újra tökéletesen tiszták lehetnek.
Kiemelt kép és a cikk képei: Getty Images.