A molett nő lerántja a leplet a valóságról, őszinte képek segítségével mutatja be, hogyan trükköznek mások az interneten. Még retus sem feltétlenül kell ahhoz, hogy karcsúbbnak tűnjön az alak.

hirdetés

Az elmúlt években egyre inkább fókuszba került a közösségi média torzító, önbizalom-romboló hatása. Noha egyre többen vállalják fel a valóságot tükröző, őszinte fotóikat az Instán, még mindig sokan beleszaladnak a kamu tökéletesség illúziójába. Ha valaki végigpörgeti a friss képeket, szinte biztos, hogy találkozik néhány retusált, de minimum tökéletesen beállított fényképpel, ami egyáltalán nem a valóságot mutatja.

Még ha tisztában is vagyunk azzal, hogy az efféle machinált, szerkesztett és tudatosan megkomponált képek abszolút hamisak, nagyban befolyásolják az önbizalmunkat és a testünkhöz való viszonyunkat. A tükörből ugyanis nem az a tökéletes, hibáktól, eltérésektől mentes test köszön vissza, mint amit az interneten látunk. Minél több hasonló képanyagot „fogyaszt” valaki, annál inkább fennáll a veszélye annak, hogy csökken az önértékelése, és sokan csúsznak bele abba is, hogy ők maguk is szerkeszteni kezdik az általuk feltöltött fotókat.

Az abszolút természetes, hogy mindenki a szépet és a jót szeretné mutatni. Ki az, aki rosszul elkapott, előnytelen képeket akar posztolni magáról? Azonban az őszinte, természetes összhatást csak egy vékony hajszál választja el az előnyösen bemutatott, még finoman szerkesztett fotóktól. Nem a korrigáló képszerkesztés jelent veszélyt az önbizalomra, hanem a valóságtól való elszakadás, tehát valójában a mértéken van a hangsúly.

A molett blogger lerántja a leplet a valóságról, megmutatja, hogyan trükköznek mások a fotókkal az Instán. Még filter és szerkesztés sem szükséges ahhoz, hogy az alak egészen máshogy nézzen ki a képeken.

A molett nő őszinte képek segítségével motivál másokat

A közösségi média torzító, önbizalom-romboló hatásaira egyre többen hívják fel a figyelmet, ez alól pedig a gyönyörű Ella sem kivétel. A molett blogger őszintén vállalja telt alakját és narancsbőrét, miközben nagyon sokat tesz azért, hogy jól érezze magát a bőrében. Rengeteget edz és egészségesen étkezik, de arra éppúgy szentel energiát, hogy motiválja azokat a nőket, akiknek már sérült az önbizalma és úgy érzik, szégyellniük kell a testüket, mert nem hibátlan.

Hangsúlyozza, hogy semmiképp nem szabad az önértékelést az interneten látott fotókhoz igazítani, azokra alapozni. Ő maga is elismeri, hogy mindenki a lehető legelőnyösebb képeket szeretné kitenni magáról, és végül is ez abszolút érthető, miért is tenne bárki másként? Azonban ez a hozzáállás lavinát indított el, s a csinos, szép fotók már sokaknak nem elegendőek, ezáltal irreális képet kezdenek dédelgetni magukról, ami sok esetben köszönőviszonyban sincs a valósággal.

Ahhoz, hogy karcsúbbnak és csinosabbnak tűnjön a sziluett, még szerkeszteni sem kell a képeket. Annak idején, amikor még nem voltak szuper egyszerűen alkalmazható applikációk, a többség trükkös pózolással érte el, hogy vékonyabbnak, arányosabbnak látszódjon a képeken. Előfordult, hogy valaki kényelmetlen pózokban feszített, csak hogy úgy hasson, filigrán testalkattal rendelkezik. A szerkesztés csak rátett még egy lapáttal erre, mára pedig az sem ritka, hogy abszolút természetellenesek, irreáliasak a közösségi médiában látható posztok.

Azonban fontos látni azt, hogy senki nem úgy néz ki a valóságban, mint a képeken. A molett blogger elmondja, hogy a nők többségének van legalább egy minimális mértékű narancsbőre. Vannak hurkák és bőrhibák, ráadásul görnyedt tartás mellett még annak is van egy kis pocakja, akinek egyébként majdhogynem deszkalapos a hasa. És ez így van rendjén. Senki nem tökéletes, noha mindenki a tökéletességre törekszik, és azt próbálja mutatni az internetes oldalakon. Ám miért nem látjuk meg a valós adottságokban a szépet, miért hajszoljuk kétségbeesve a tökéletesség illúzióját?

Manapság már nemcsak a képekkel, hanem a videókkal is nagyon egyszerű trükközni. A blogger felhívja a figyelmet arra is, hogy noha eddig azt gondoltuk, hogy a videókon voltaképp a valóságot látjuk, hiszen mozgóképről van szó, sajnos ebben sem lehetünk teljesen biztosak. A hiper-szuper applikációknak köszönhetően ugyanis ma már szakértelem sem kell ahhoz, hogy egy videón karcsúbbnak, tónusosabbnak tűnjön az alak, de még a bőrhibákat is teljesen el lehet tüntetni.

A technikai fejlődés nem az ördögtől való, sok esetben semmi probléma nincs azzal, ha alkalmazásra kerülnek, a gond az, amikor valaki egy valótlan képre szeretne hasonlítani, és nincs tisztában a saját értékeivel, előnyös tulajdonságaival, csupán a külsőségek alapján ítéli meg önmagát, és csak a hibákat látja a testén, amikor a tükörbe néz.

A molett blogger szerint fontos, hogy amikor elégedetlen a külsejével az ember, realizálja magában, hogy sok esetben az influenszerek sem úgy néznek ki a valóságban, mint a túlszerkesztett képeken. Illetve nem árt alaposan megismerni önmagunkat és ezzel együtt a testünket, hiszen mindenkinek vannak előnyös adottságai, amelyeket öltözködéssel, finom sminkkel természetes valójukban lehet hangsúlyozni, kiemelni.

Arról sem szabad megfeledkezni, hogy a szépség sokféle formát ölthet, hiszen nem meghatározható megszabott paraméterekkel. Vannak vékonyabb és teltebb nők, magasabbak és alacsonyabbak, homokóraalakkal és más testarányokkal rendelkező típusok, és ez a sokszínűség teljesen rendben van. Mindannyian egyediek vagyunk, és mivel a szépség nem kategorizálható, egyedi módon mutatkozhat meg mindenkiben. Nem a hibák ellenére, hanem a hibákkal együtt.

Az rendben van, ha valaki elégedetlen, változtatni szeretne, esetleg többet edzene vagy egészségesen táplálkozna. Azonban lényeges pont, hogy az önértékelésünket a saját mércénk szerint formáljuk, és ne egy hamis illúzióra alapozzuk.

Kiemelt kép: Getty Images.

  • Megosztás:
hirdetés