Marilyn Monroe többnyire sikkes estélyiben vagy alakhangsúlyos ruhában látható a leghíresebb róla készült fotókon, de fennmaradtak olyan képek is, melyek a hétköznapibb megjelenését örökítették meg, ezekből kiderül, hogy a nadrág éppúgy szerepet kapott a ruhatárában.

hirdetés

Bár az ötvenes években – amikor Marilyn Monroe világszerte ismertté vált – egyre jobban elterjedt a nadrág viselése a mindennapi női divatban, a társadalom még mindig őrizte korábbi berögződéseit, miszerint a nőiesség kifejezésére a sziluettre szabott, derékban karcsúsított ruhák a legalkalmasabbak.

A hatvanas évekhez közeledve ugyan már érezhető volt a változás, és egyre sokszínűbb, szabadabb lett a női divat, de sokat elárul a korszakról az, ahogyan a nőideálokat, köztük Marilyn Monroe-t is ábrázolták. Akár az ötvenes években meghatározóvá vált filmalkotásokban látható nőies öltözékeket, akár a divatot erősen formáló márkák – például a Dior vagy a Chanel – kollekcióit vesszük alapul, a nőiesség kihangsúlyozásához még mindig erősen kötődtek a térdig érő szoknyák és ruhák.

Amikor modellből ünnepelt filmsztárrá avanzsált, Marilyn Monroe gyakran ragyogó dívaként jelent meg a fotókon, és a legtöbb társasági eseményen csinos ruhát vagy szoknyát viselt.

Nőies, formás alakját csodásan kihangsúlyozták ezek a darabok, de néhány ritka kép, melyeken hétköznapibb stílusú öltözékben és nadrágban látható, jobban rávilágít arra, hogy hipnotikus női vonzereje nem csupán a szőkített frizurában, a vörös rúzsban vagy az alakját kihangsúlyozó nőies és elegáns ruhákban rejlett. Szépségén túl a kisugárzása is legendás volt, ami éppúgy utat tört magának, ha kényelmes farmerben, kaprinadrágban, szivarnadrágban vagy katonai stílusú fazonban mutatkozott.

Marilyn Monroe stílusában a nadrág is szerepet kapott

Marilyn Monroe nőiességéről többet elárulnak azok a fotók, melyek a mindennapi tevékenységei közepette, épp egy filmforgatáson, szövegtanulás közben, vagy egy-egy hotelszobában, átutazóban örökítették meg a színésznőt. Ezekből a képekből kitűnik, hogy a személyes stílusából, ruhatárából a nadrágok sem hiányoztak, kedvelte a korszak divatos, csinos fazonjait.

 

Farmert csak ritkán viselt, de például az 1961-ben megjelent, Kallódó emberek című film láttán bárki megbizonyosodhatott arról, hogy a lezser stílus is nagyon jól passzolt hozzá. Nőiessége cseppet sem csorbult azáltal, hogy westerncsizmából, ingből és kopott farmerból állt az öltözéke, meg kell hagyni, nagyon csinos darabokat válogattak össze a filmhez.

A hatvanas évekre világossá vált, hogy nem csak a finom kis ruhák és szoknyák támogatják a nőiességet, sőt, a kisugárzás és a stílus a lényeg, a vonzerő ugyanis nem kizárólag az öltözéken múlik. A nadrágok egyre szélesebb körben terjedtek el a női divatban, és bizony ma már nem kérdéses, hogy elképesztően dögösek tudnak lenni attól függően, hogyan viseljük őket.

Az ötvenes évek kedvenc fazonjai, mint a kapri- és szivarnadrág, ma is felsejlik a divatban, a farmer pedig örök klasszikussá vált, mivel nagyon sokoldalúan kombinálható. Ma már nem kell versenyeznie a nadrágnak az egybeszabott ruhákkal vagy a szoknyákkal, hiszen egy nő bármiben vonzó lehet, ez csupán a kisugárzásán és az önazonos megjelenésén múlik.

Kiemelt képek: Baron/Hulton Archive/Getty Images.

Képgaléria képei: Getty Images.

  • Megosztás:
hirdetés