A zabkolloid lenne a bőrápolás újdonsült nagyágyúja? Csodás hatással van a hámrétegre, széleskörűen ápolja a száraz, sérült arcbőrt. Tényleg érdemes beilleszteni a bőrápolási rutinba.

hirdetés

A zabpehely nem ugyanaz, mint a zabkolloid: a bőrápolás szempontjából van eltérés

A zabpehely a legtöbbek számára egyáltalán nem ismeretlen. Rostban gazdag szuperélelmiszerként emlegetik, amely vitaminokkal és ásványi anyagokkal tölti fel a szervezetet, miközben az anyagcsere kiegyensúlyozott működését szintén támogatja. Sokan a bőrápolásban is alkalmazzák, többek között házi készítésű pakolások alapanyagaként. A zabpehely azonban nem összekeverendő a zabkolloiddal, ami egy kicsit más szerepet tölt be a bőrápolásban.

A zabkolloid egyáltalán nem új keletű hatóanyag a szépségápolásban, mégis kevésbé népszerű társainál. Elképesztően hatékony és valóban univerzális csodaszer, ami széleskörűen ápolja a hámréteget, és különböző bőrproblémák esetén is bátran alkalmazható. De mi a különbség a zabkolloid és a zabpehely között?

Tulajdonképpen a kettő ugyanaz, de mégsem. A zabkolloid is zabpehely, azonban olyan folyamatokon megy keresztül, amelyek hatékonyabbá teszik a bőrápolásban, ezáltal nem csak egy „szimpla” reggeli, sokkal inkább hiper-szuper arcápolási hatóanyag válik belőle. Tulajdonképpen finomra őrölt zab, ám a folyamatnak egy szigorú előírás szerint kell történnie. Zabkolloid otthon is készíthető, noha a finomra őrölt zabpehely nem feltétlenül ugyanaz, mint a szépségápolásban alkalmazott formula. A bőrápolásban, hatóanyagként használt zabkolloid a zab magjának kémiai feldolgozásával jön létre, ami otthoni körülmények között aligha megvalósítható.

Már az 1900-as évek végén is szuper bőrápolóként alkalmazták, népszerűsége mégsem ér fel a hialuronsavéval. De mit is tud pontosan a zabkolloid, és miért jó a bőrnek?

 

A hatása széles körű, igazi csodaszer a bőrápolásban

A zabkolloid egyik legszuperebb hatása, hogy mélyen hidratálja a száraz, kitikkadt arcbőrt. Nagyon fontos, hogy nem csupán feltölti nedvességgel a hámréteget, hanem annak megtartásában is segít, nem engedi, hogy pillanatok alatt elillanjon. Puhítja és táplálja a bőrt, hozzájárul az egészséges, üde bőrkép megteremtéséhez és visszaállításához.

Erős gyulladáscsökkentő tulajdonságának köszönhetően hidratálja, valamint nyugtatja az irritált, száraz bőrt. Különböző bőrproblémák esetén szintén bevethető, többek között sokan alkalmazzák az ekcémás tünetek enyhítésére. Lehúzza a pirosságot, de akár a fájdalmas, gyulladt pattanásokkal szemben is felveszi a kesztyűt.

Számos szépségápolási termékben alkalmazzák. Hidratálókrémekben, testápolókban gyakran tűnik fel az összetevők listáján, a zabkolloid ugyanis egyre népszerűbbé válik a szépségápolásban. Kimagasló antioxidáns-tartalmának köszönhetően mélyen táplálja a bőrt, a gyártók pedig rendszerint kihasználják fantasztikus tulajdonságait.

 

Noha alapvetően nem olyan népszerű, mint a hialuronsav, nem is érdemes őket egymással versenyeztetni. A zabkolloid remekül működik együtt más hatóanyagokkal, sőt, akkor tudja igazán kifejteni a bőrre gyakorolt pozitív hatásait. A különböző hidratáló összetevők, mint a hialuron, a glicerin vagy a ceramidok, szuperül megférnek a zabkolloid mellett. Ha a bőrápolási rutin tartalmaz hámlasztó, regenerációt elősegítő termékeket, a zabkolloid különösen jól jöhet a bőr puhaságának, teltségének és nedvességtartalmának megőrzéséhez. Az irritáció megelőzésére is bátran alkalmazható.

A zabkolloid, illetve a hatóanyagot tartalmazó kencék általában minden bőrtípus számára ideálisak, bátran bevethetők. Persze kozmetikai termékek esetén mindenképpen célszerű megvizsgálni a többi összetevőt is, mielőtt érzékeny, irritált hámrétegen kerülne bevetésre az új kence. Ha még korábban nem próbáltad a zabpelyhet és a zabkolloidot a bőrödön, érdemes egy kis területen tesztelni, nehogy allergiás reakciót váltson ki. Ez csupán ritka esetben fordul elő, ugyanis a zabkolloid rendkívül bőrbarát. Ha valaki gluténérzékenységgel küzd, különösen célszerű pár napig csupán egy apró területen próbálgatni a kencét.

Ha otthoni felhasználásra szeretnél pakolást készíteni, őrölj le egy adag zabpelyhet, majd hígítsd fel vízzel úgy, hogy egy kenhető pasztát kapj eredményül. Természetesen ez a formula nem egyezik meg a kozmetikaiparban használatos verzióval, ám a házi pakolás és a leegyszerűsített zabkolloid is fantasztikus hatással van a hámrétegre, szuper alapja lehet az otthoni bőrápolás lépéseinek. A masszát hagyd fenn 10-15 percig az arcodon, majd langyos vízzel öblítsd le. Már ez az egyszerű pakolás is segíthet az irritáció megszüntetésében és a száraz bőr hidratálásában. A víz helyett használhatsz bármilyen hidratáló növényi olajat is, olívaolajjal például éppúgy szuperül működik a zabpelyhes pakolás.

Képek: Getty Images.

  • Megosztás:
hirdetés