A Foreo Kiwi vákuumos készülék azzal a céllal jött létre, hogy megtisztítsa az eltömődött pórusokat, ezáltal tisztán, egészségesen ragyoghasson az arcbőr. Leteszteltem, mennyire hatásos mitesszerek ellen!

hirdetés

Az, aki használt már mindenféle pórustisztító tapaszt, maszkot vagy bőrradírt, jól tudja, hogy a kozmetikusnál alkalmazott vákuumos mélytisztító készülék hatásához képest a legtöbb otthon bevethető módszer bizony nem sokat ér mitesszerek ellen. Pláne, ha makacs eltömődésekről van szó, akkor a kíméletes kencék zöme nagyjából annyit jelent a probléma megoldását illetően, mint egy mágikus ráolvasás.

Néhány gondolat arról, miért olyan makacs bőrhiba a mitesszer

Főként az olajosabb és kombinált bőrtípusoknál jelentkeznek időszakosan vagy állandó jelleggel a mitesszerek. Kialakulásukért két egyszerű dolog okolható: elsősorban a túlzott faggyútermelődés, másodsorban pedig a pórusok faláról leváló elhalt hámsejtek, melyek eltömítik a kis krátereket, így azokban bent reked a faggyúval, szennyeződésekkel és bőrlemezkékkel keveredett, masszívabb anyaggá összeálló zsír. A sűrűbbé váló olaj nem tud távozni a pórusokon keresztül, ezáltal megül abban, és oxidálódás hatására fekete pöttyként ad hírt az eltömődés problémájáról a bőrfelszínen.

Kép: Getty Images.

 

A mitesszerek feketére színeződéséért a közhiedelemmel ellentétben nem a mindennapi szennyeződések okolhatók, amelyek megülnek az arcbőr felszínén. A kijutni képtelen faggyú egyszerűen betokosodik, úgymond kitágítja, szétfeszíti a pórus falát, ezáltal levegő éri és oxidálódik. Mivel a mitesszerek zöme nem okoz gyulladást a bőrben, avagy nem alakul át pattanássá, ha nem piszkáljuk őket, sokan azt gondolják, hogy jobb békén hagyni a pöttyöket.

Ám ez a hozzáállás nem szolgálja a bőr javát, mivel a mitesszerek eltömítik a pórusokat, így a faggyú nem tud a felszínre jutni, pedig a természetes olajkiválasztás célja az, hogy a bőr felszínét megóvja a káros környezeti hatásoktól és a kiszáradástól. A megrekedt faggyú feszíti a pórusok falát, így azok meggyengülnek, és szélesebb kráterekké válnak, textúrájukkal pedig igencsak rontják a bőrképet. Szóval, érdemes kezelni a problémát, de nem mindegy, hogyan. A legtöbb módszer ugyanis több kárt okoz, mint amennyi hasznot hoz.

Érdemes eltávolítani, de hogyan?

Bizonyára már említeni sem kell, hogy nem nyomkodással. Ahhoz, hogy a kitágult pórusok fala szépen összehúzódjon az eltávolítás után, mindenképp kíméletes módszert kell bevetni. A kozmetikusok által alkalmazott mélyhámlasztás és vákuumos eljárás egyszerre jelent megoldást a mitesszerek, valamint a kialakulásukban jelentős szerepet játszó elhalt hámsejtek eltávolítására. Ha olyan kezelést választ az ember, amit szakember végez, az mindenképp jó opció, hiszen a bőr érzékenységét, toleranciáját figyelembe véve választja meg a kezelési eljárást.

Kép: Getty Imges.

 

Ám előfordulhat, hogy nincs idő, alkalom arra, hogy szakemberhez forduljon az ember lánya, ez a probléma például számomra sem ismeretlen. Az otthoni kémiai hámlasztást sajnos nem tolerálja jól az érzékeny bőröm, sokféle módszert kipróbáltam, bevetettem már, de rá kellett jönnöm, hogy a kényes kombinált arcbőröm csak a legkíméletesebb, legenyhébb hámlasztást bírja el.

A lehetőségeket kutatva találtam rá a Foreo Kiwi arckezelő eszközre, ami egy vákuumos készülék, mely hatékony, de bőrbarát megoldást ígér mitesszerek ellen. Az otthoni használatra szánt kézi masinát megkaptuk tesztelésre, így volt szerencsém kipróbálni, hogy mennyire válik be. A számomra hatástalannak, vagy ideig-óráig jónak bizonyult tapaszok és maszkok után kíváncsian vártam, mire képes.

Kipróbáltuk, mit tud a vákuumos arckezelő készülék: tényleg hatásos mitesszerek ellen?

A Foreo Kiwi vákuumos kézi készülék tulajdonképpen egyszerű elvek mentén lép fel a mitesszerek ellen. Két dolgot tud: szívóerőt fejt ki – aminek erőssége hat fokozatban szabályozható –, valamint a kezelőfej kék LED-fénnyel antibakteriális hatást fejt ki, vagyis elpusztítja a pattanásokat okozó baktériumokat. Célja, hogy kitisztítsa az eltömődött pórusokat, illetve eltávolítsa a mitesszereket.

Képek: Retikül.

 

A vákuummal kapcsolatban kissé szkeptikus voltam, hiszen, ha túl gyenge, akkor maximum a felszínt tisztogatja, amennyiben pedig erőteljes, drasztikusan „cibálhatja” a bőrt, ami a hajszálerek sérülését okozhatja. Ám már az első használat után megbizonyosodtam arról, hogy a szívóerősség hat fokozatát abszolút úgy határozták meg, hogy mindegyik figyelembe veszi a bőr tulajdonságait, igényeit és védelmét.

A kombinált arcbőr jellemzően vastag, erős szerkezetű, ami előnyt jelent például a ráncok kialakulásával szemben, viszont a vákuumos kezeléseknek makacsul ellenáll. A Foreo készülékénél nekem a hatos, vagyis a legerősebb fokozat vált be, hamar kitapasztaltam, hogy nem „rángatja és nyúzza” a bőrt, gyors, finom, felfelé irányuló mozdulatokkal mozgatva szépen teszi a dolgát, de egyáltalán nem okoz sérülést.

A kezelés teljesen fájdalommentes, még csak kellemetlennek sem mondható, olyan, mint egy ellazító masszázs. A készülék használata után kissé piros lesz a kezelt bőrfelület, de pár perc alatt elmúlik és nyoma sem marad. Ami engem meggyőzött, hogy a vákuum nem gyötri meg a pórusokat, nem lázadozik ellene a bőr, nem maradnak foltok, nem alakul ki gyulladás, tulajdonképpen nem kell heves reakcióval számolni. Már pár perc elmúltával látható, hogy frissebb, simább és tisztább az arcterület. A vákuumos módszer alkalmazását követően pár nap múlva a kitágult pórusok összébb húzódnak.

A kis masina további előnye, hogy teljesen belesimul a kézbe, jól tisztítható, higiénikus szilikonborítással rendelkezik, amin nem tapadnak meg a baktériumok, a kis kezelőfej pedig lehetővé teszi, hogy kizárólag a megcélzott területeken fejtse ki szívóhatását. Első használat előtt regisztrálni kell a FOREO For You alkalmazáson keresztül, de az aktivált eszköz használatához nem kell állandóan az alkalmazást babrálni. Ha elvégezted a beállításokat, a készüléken található kikapcsoló-bekapcsoló gomb segítségével tudod navigálni a masinát. Ezzel az egyetlen gombbal állítható a szívóerő fokozata, mást nem is kell tenni.

Kép: Retikül.

 

Az arctisztítás az első és egyben legfontosabb lépés, én utána a Foreo Kiwi pórustisztító maszkot használom, ami segít fellazítani a pórusokban összegyűlt faggyút és szennyeződéseket a könnyebb eltávolítás érdekében. Méregtelenítő és nyugtató összetevőket tartalmaz. Számomra ideális, mert nagyon gyorsan hat, öt percig kell csupán pihentetni a bőrön, a lemosása után pedig kezdődhet a kezelés. Száraz bőrön célszerű alkalmazni a vákuumos készülék szívóerejét, mert így feszesebben lehet tartani a kezelni kívánt bőrfelületet, és nem csúszik el rajta a szívófej. A kezelés gyors és egyszerű, bármikor és bárhol elvégezhető. Mivel a masina kis méretű, nem sok helyet foglal, így utazáshoz éppúgy praktikus.

Milyen változást tapasztaltam a bőrömön?

A mitesszerképződés ugyan nem szűnik meg, de a vákuumos készülék valamelyest segít a megelőzésében. Mivel a pórusok eltömődéséhez hozzájárul a fokozott faggyútermelés, valamint az elhalt hámsejtek nehézkes leválása, önmagában ez a gép nem tudja kiküszöbölni a nyitott komedók kialakulását. Bár a faggyútermelődésre a hormonális változások is hatással vannak, a bőrfelszín kiszáradása éppúgy hozzájárulhat az olajosodáshoz.

Nálam a többlépcsős hidratálás, a poliglutaminsav és a hialuronsav együttes alkalmazása hozott változást, a Foreo Kiwi pórustisztító hatásának ereje pedig leginkább abban mérhető, hogy megszűntek a piros foltok, irritációk, a mitesszerek eltávolítása után gond nélkül regenerálódnak, összébb húzódnak a pórusok. Így a bőröm kevésbé texturált, sokkal simább, mint a használata előtt. Az én arcomon főként a T vonalban szoktak mitesszerek felbukkanni, így főként ezen a területen vetem be a vákuumos pórustisztítást. Az orr porcosabb, keményebb felületén ugyan nehézkesebb a használata, de ki lehet tapasztalni a technikáját.

A már betokosodott, fekete fejű, valamint a zárt komedókat nem tudja eltávolítani a vákuumos készülék, viszont tapasztalatom szerint a még frissen kialakult mitesszerek ellen tökéletesen beválik.

Kiemelt kép: Getty Images.

Cikkfotók: Getty Images, Retikül.

  • Megosztás:
hirdetés