Ha házilag készítesz arcmaszkot, gyakran marad felesleg, amit semmiképp se dobj ki, hiszen a tested más részein is felhasználhatod még. A következő recept nagyon jó szolgálatot tesz az extra száraz bőr ápolásában, így a durva, cserepes könyökre vagy térdre, sarokra is felkenheted, mert remekül felpuhítja az érdes felületeket.
A csicseriborsóliszt nem a legszokványosabb alapanyag a házi bőrápolás terén, pedig igen magas a fehérjetartalma, és sokféle ásványi anyag található benne. Pakolásként, vízzel elegyítve általában pattanásos bőrre alkalmazzák, de természetes sűrítőanyagként is kiváló, mert rostban gazdag, ezért nagyon jó a vízfelvevő képessége. A szezámolaj bőrpuhító hatású, jelentősen növeli a hámréteg vízmegtartó tulajdonságát, emellett elősegíti regenerálódását.
Kiszáradt, fáradt, érett bőrre szokták ajánlani, hiszen fokozza a zsírban oldódó hatóanyagok felszívódását, gyulladáscsökkentő hatással bír, E-vitaminnal is rendelkezik, valamint nem képez mitesszereket a bőrön, ezért arcra éppúgy felkenhető. Az alma bőrmegújító, enyhén hámlasztó hatású, továbbá értékes vitaminokkal tölti fel a kimerült hámréteget. A méz megakadályozza, hogy a berepedezett felületeken elszaporodjanak a baktériumok, és bónuszként csökkenti a gyulladást, valamint elősegíti a sérült felület gyógyulását. Önmagában nem szünteti meg a bőrszárazságot, de olajjal keverve remekül ápolja és táplálja az érzékeny területeket.
Univerzális maszk száraz bőrre
A maszk elkészítéséhez csak néhány egyszerű hozzávalóra lesz szükséged.
Hozzávalók:
- 1 evőkanál szezámolaj
- 1 teáskanál csicseriborsóliszt
- 1/2 alma
- 1 teáskanál méz
Miután előkészítetted a hozzávalókat, és az almát alaposan megmostad, meghámoztad, dobd a turmixgépbe az alapanyagokat, és pépesítsd masszává. Ha megvan, kend fel az előzőleg megtisztított, száraz testrészre, és lazíts picit 15-20 percig. Ha a lábadon vagy a könyöködön használod, kénytelen leszel pihenni, hiszen a maszk könnyen elkenődhet, ha izegsz-mozogsz. Folpack fóliával segítheted a felszívódást, amennyiben az érdes térd, sarok, vagy a könyék területein alkalmazod a maszkot.
A csicseriborsó az ayurvéda kedvelt alapanyaga, hiszen cinkkel erősíti a bőr védelmi rendszerét, a belőle készült liszt pedig eltávolítja a szennyeződéseket a pórusokból. A méz segíti a kipirosodással járó gyulladások megszűnését, antioxidánstartalma révén pedig a bőrsejteket is védi.
Alkalmazd hetente egy-két alkalommal –vagy amikor szükségét érzed- ezt a maszkot, és meglátod, milyen csodát tesz majd a bőröddel.
Képek: Getty Images.