Az emberek jelentős hányadát érintik a felkaron, a combon, és a fenék környékén felbukkanó fehér vagy pirosas, aprócska dudorok, melyek ártalmatlanok, de gyakran komoly esztétikai problémát jelentenek. A keratosis pilaris ellen, csak tüneti kezelést alkalmazhat az ember, mert véglegesen nem szüntethető meg.
A keratosis pilaris okait és kezelését egy korábbi cikkünkben már kifejtettük. Most pedig egy olyan testradír receptjét hoztuk el, ami segít felfrissíteni az érintett bőrfelületet, de mindezt kíméletesen teszi. A durva radírozás nem célravezető a grízes bőrtünet eltüntetésében, hiszen irritációhoz vezethet. Az enyhe gyümölcssavas hámlasztás, és a fertőtlenítő hatású só kombinációja gyengéden szabadíthat meg az elhalt hámsejtektől, anélkül, hogy felsértené, felmarná a dudorokat.
Ehhez szükséged lesz:
- 1 evőkanál Himalája sóra
- 1 evőkanál mandulaolajra
- 1 bio lime reszelt héjára
- 5 csepp grapefruit olajra
Első körben reszeld le az alaposan megmosott lime héját, majd körülbelül 150 fokon dobd be néhány percre a sütőbe. Ez arra jó, hogy picit kiszárítod, így hatékonyabban tud majd dolgozni a bőrön. Ha ez megvan, keverd el a többi hozzávalóval, és gyengéd mozdulatokkal kezdd el radírozni a keverékkel az enyhén nedves bőrt.
Heti egy-két alkalommal végezve remekül fel lehet így frissíteni a bőrt, ami nemcsak kívül, de belül is elkezd megszépülni. A Himalája só javítja a vérkeringést és hozzájárul a bőr felső rétegének megújulásához és védelméhez. Nyugtató hatású, és elősegíti a sebek gyorsabb gyógyulását.
A mandulaolaj kiválón nyugtatja és ápolja a száraz, érzékeny bőrt, telítetlen zsírsav tartalmának köszönhetően nagyon jól védi annak felső védőrétegét. Rendkívül tápláló, így például kisbabák bőrének ápolására is remekül használható.
A lime héja nem csak isteni illatú, hanem vitaminokban és savakban gazdag. Összetevői puhítják a száraz bőrt, és segítik a megújulását, hiszen sebgyógyító, regeneráló hatással is rendelkeznek. A grépfrútolaj nagyon jó baktérium- és virusölő, valamint gyulladáscsökkentő tulajdonságú. Rengeteg benne a C-vitamin és egyéb antioxidánsokkal is dicsekedhet, melyek segítik kivédeni a bőrsejteket károsító szabad gyököket. A keratosis pilaris tünetileg jól kezelhető, de nagyon fontos, hogy hámlasztás, gyengéd radírozás után mindig hidratáld a hámréteget. Kerüld a durvaszemcsés radírozást, ami karcolhatja, felsértheti az irritált bőrfelszínt!
Képek: Getty Images.