A kellemetlen lehelet gyorsan és egyszerűen orvosolható, ha épp nincs lehetőség fogat mosni. A mentolos rágógumi csak a szagot fedi el, míg a szegfűszeg antibakteriális hatása a kórokozókat is csökkenti.

A szájszag bárkinél kialakulhat, attól függetlenül, hogy mennyire gondosan mossa a fogát az illető. A szájüreg ugyanis könnyű célpontja a baktériumoknak, melyek megtelepedhetnek a nyelv felületén és a nyálkahártyán. A legtöbb esetben nem áll mögötte komolyabb betegség, de, ha tartósan fennáll a rossz lehelet, érdemes alaposabban körbejárni és kivizsgáltatni a probléma eredetét.

Okozói lehetnek ugyanis az elhanyagolt, rossz fogak, a fogíny- és fogágybetegségek, gyulladással járó orr- és garatüregi fertőzések, gyomorzáródási és gyomorsavzavarok, valamint bélfertőzések, emésztési nehézségek és még számos szervi probléma, melyek mindenképp orvosi feltérképezést és ellátást igényelnek.

A kellemetlen lehelet forrása lehet még a minimális vízivás következtében kialakuló szájszárazság, a bomlásnak induló, fogak között rekedt ételmaradék, az alkohol- vagy kávéfogyasztás, illetve a dohányzás.

Szegfűszeg szájszag ellen

Amikor nincs lehetőség a fogmosásra, mentolos cukorkák és rágógumik rágcsálása helyett sokkal hatékonyabban lehet semlegesíteni a szájüregben hemzsegő baktériumokat. Kevesen tudják, hogy a szegfűszeg nemcsak kompótok és sütemények ízesítésére alkalmas.

Ez az aromás fűszernövény ugyanis eugenololaj-tartalmának köszönhetően antibakteriális hatással bír. Gomba-, vírus- és baktériumölő tulajdonságait régóta hasznosítja a természetgyógyászat, például fájdalom csillapítására is gyakran alkalmazzák.

Emésztési problémákra is jó, illetve tökéletesen megszünteti a rossz szájszagot két szem szegfűszeg lassú rágcsálása. Alaposan meg kell forgatni a fogak között, hogy az illatos fűszer kifejtse hatását, és felfrissítse a leheletet.

  • Megosztás:
hirdetés