A rozmaring nem csak fűszerként és gyógynövényként hasznos, hiszen illóolaja rengeteg bőr- és hajproblémára nyújthat megoldást. A pigmentfoltok halványításában, valamint a ráncok csökkentésében is segíthet, ha megfelelően alkalmazod. A rozmaringolaj az illatával is elbűvöl, ezen kívül csupa meglepetés!

hirdetés

A rozmaringolaj bőr- és hajszépítő tulajdonságaira mi is számos alkalommal rácsodálkoztunk már, hiszen élénkítő, gyulladáscsökkentő, feszesítő és regeneráló ereje miatt ott a helye a szépségápolási csodaszerek között.

Antibakteriális, gombaölő, memóriaserkentő és emésztésjavító hatásának köszönhetően a gyógynövények listájáról sem hiányozhat. Mivel intenzív, karakteres, kámforos illattal rendelkezik, gyakran használják frissítő, aromaterápiás masszázsokhoz, melyek fokozzák a vérkeringést, illetve csökkentik a fizikai és lelki túrterheltség, és az igénybevett izmok kellemetlen, fájdalmas tüneteit.

A hajnak úgyszintén jót tesz a rozmaring, ugyanis regenerálja az irritált fejbőrt, stimulálja a hajhagymák vérellátását, valamint enyhíti a korpásodást, a zsírosodást, és a hajhullást. Emellett pórustisztítóként, pattanás elleni szerként is jól működik az arcbőrön, a vérkeringés serkentésével lassítja a ráncok kialakulását, halványítja az elszíneződéseket, foltokat, és más összetevőkkel kombinálva a narancsbőr kezelésére éppúgy alkalmas lehet.

Feszesít, tisztít, élénkít a rozmaringolaj: így használd, hogy hatékony legyen

A legfontosabb tudnivaló a rozmaringolajjal kapcsolatban, hogy soha nem szabad önmagában, hígítás nélkül alkalmazni a bőrön és a hajon, mert irritációt okozhat. Kizárólag hordozóolajba keverve kerülhet a hámrétegre, így azonban közvetlenül a pattanásokra is felkenhető.

 

Az olíva-, valamint a kókuszolaj egyaránt megfelelő arra, hogy bőrszépítő elegyet alkosson a rozmaring illóolajával. Ám érdemes a bőrtípusodnak megfelelő bázisolajat választanod. A száraz, rugalmatlan bőrre kifejezetten ajánlott az avokádó- vagy argánolaj.

Pattanáskezelő, gyulladáscsökkentő kence

Egy kevéske kókuszolajat keverj össze néhány csepp rozmaringolajjal, adj hozzá annyi mézet, hogy ne cseppfolyós, hanem kenhető állagú legyen, majd az arcbőr megtisztítása után kend fel a gyulladt puklira, és gyengéden masszírozd bele az udvarába.

Nagyjából 10-húsz percig hagyd fent a pöttyökön a keveréket, majd bő, langyos vízzel öblítsd le, végül hideg vízzel frissítsd fel a területet. Amellett, hogy csökkenti a gyulladást, a regenerálódást is felgyorsítja ez a bőrmegújító ecsetelő, viszont arra ügyelj, hogy nyílt sebbe, vérző pattanásba ne kend bele.

 

Olajos arclemosóként szintén alkalmazhatod ezt a keveréket, akkor azonban szobahőmérsékletűre melegítsd fel a kókuszolajat, hogy folyékony legyen, és csak kevés mézet adagolj hozzá. Vattakorongra cseppentve töröld át vele a kitágult pórusokat, hogy kitisztuljanak.

Masszázspakolás fáradt, szürke, megereszkedett, ráncos bőrre

Készíts élénkítő pakolást egy tojásfehérjéből, kevéske olívaolajból, és néhány csepp rozmaringolajból. Alaposan masszírozd bele a megtisztított bőrödbe, amíg a nagyját fel nem szívja. Arcrollert, vagy más masszírozó eszközt is használhatsz, esetleg méregtelenítő, bőrélénkítő technikákkal kombinálhatod. A maradék pakolást hagyd fent néhány percig a bőrödön, majd langyos vízzel alaposan öblítsd le.

Regeneráló keverék száraz bőrre

Argán- vagy avokádóolajba csepegtess egy kevéske rozmaringolajat, és fürdés után, a még felhevült, meleg bőrödön alkalmazd. A kezeddel alaposan dörzsöld össze, melegítsd fel az olajkeveréket, majd masszírozd át vele a bőrödet. Fokozza vérkeringését, javítja rugalmasságát, és elősegíti a regenerálódását.

Képek: Getty Images.

  • Megosztás:
hirdetés