A retinol nem csupán a ráncokkal veszi fel a harcot, pattanások és hegek ellen éppúgy érdemes bevetni. Így használd, ha nem anti-aging rutinban alkalmazod.

hirdetés

Amikor szóba kerül a retinol, általában a ráncok elleni fantasztikus hatása miatt említik. Tény, hogy az egyik legerősebb és leghatékonyabb otthon bevethető anti-aging csodaszer, azonban a pozitív tulajdonságai bőven túlnyúlnak a barázdák finomításán. Az A-vitamin-származék nem csak az öregedés lassításában játszik szerepet, a pattanásokkal és a gyulladt aknék után megmaradt hegekkel szintén elbánik.

A retinol pattanások ellen is szuperül működik

A retinol igazi sztárhatóanyag, amit elsődlegesen az anti-aging rutin részeként alkalmaznak. Hatása azonban sokkal szélesebb körű a ráncok halványításánál, a pigmentfoltokat, az akné után maradt hegeket, sőt, a pattanásokat is képes megszüntetni, enyhíteni. Sokan csak bizonyos kor felett vezetik be a napi arcápolási rutinba, azonban már fiatalon érdemes esélyt adni neki, főleg aknés, problémás arcbőr esetén. Tulajdonképpen ebben az esetben két legyet lehet ütni egy csapásra, hiszen a ráncmegelőzés és a sima, egészséges és pattanásoktól mentes hámréteg érdekében ugyanúgy dolgozik.

Azt tudjuk, hogy a bőr mélyebb rétegeibe hatolva segíti a kollagén, illetve elasztin termelődését, valamint azt is, hogy a szabad gyökökkel egyáltalán nem bánik kesztyűs kézzel. A retinol mindezek mellett enyhe hámlasztó hatással bír, eltávolítja az elhalt hámréteget, használata ennek köszönhetően egy tisztább, egységesebb bőrképet eredményez. Ez mind ráncok, mind pattanások és hegek esetén rendkívül hasznos tulajdonság, ugyanis legyen szó bármilyen bőrproblémáról, a külső réteg felfrissítése és regenerációja nélkülözhetetlen a szebb, ragyogóbb arcbőr megteremtéséhez.

Bár ritkán hallani róla, de a retinol alaposan kitisztítja az eltömődött pórusokat, összehúzza azokat, sőt, a bőr olaj- és faggyútermelését is hatékonyan szabályozza. Ennek jelentős befolyása van a pattanások kialakulására. Tehát nem túlzás azt mondani, hogy a gyökerénél kezeli a gyulladt pattanások kialakulásának problémáját. A benne található antioxidánsoknak köszönhetően látványosan halványítja a csúnya aknék után maradt sötét foltokat, hosszú távú alkalmazásával a bőr egységesebb tónust kap és tisztábbá, finomabbá válik.

 

Így használd a retinolt az arcápolási rutinodban

Az első és a legfontosabb, hogy ha korábban még nem használtál retinolt az arcápolási rutinodban, csak fokozatosan vezesd be a hatóanyagot. Eleinte kezdj kisebb koncentrációval és gyakorisággal, ahogy a bőröd megismerkedett vele, mind az erősséget, mind pedig a rendszerességet emelheted. Ha túl hirtelen, túl erős retinollal kezded a kezelést, a kence irritációt, gyulladást okozhat, ami csak még tovább tetézi a pattanásos bőr problémáját.

Az esti rutin részeként alkalmazd heti 2-3 alkalommal, majd később már akár 4-5 alkalommal is bevetheted. Fontos, hogy a retinoidok fényérzékennyé teszik a bőrt, így reggel nem ajánlott felkenni, valamint a fényvédő használata abszolút kötelező. Mindig kenj fel hidratálót a retinol után, ugyanis szárazzá teheti a bőrt,és így elkerülheted a húzódó érzést. Ha nagyon irritálja a hámréteget, érdemes előtte és utána is hidratáló szérumot felvinni a bőrfelületre.

A legtöbben használnak különböző savas, hámlasztó hatású termékeket a pattanások ellen akkor, amikor a retinolt elkezdik bevezetni a hétköznapi arcrutinba. Fontos azonban, hogy az efféle kozmetikumokat érdemes elhagyni a retinol alkalmazásakor. Bár a különböző bőrradírok, pórusösszehúzó, illetve benzoil-peroxidot tartalmazó termékek rendkívül népszerűek a pattanások leküzdésében, retinollal együtt semmiképp nem alkalmazhatók!

Kiemelt kép és cikkfotó: Getty Images.

  • Megosztás:
hirdetés