A pitypang hatása elképesztően széles körű, még a bőrt is meg tudja szépíteni. Sokan csak gyomnövényként tekintenek rá, pedig hihetetlenül hasznos gyógynövény.

hirdetés

Gyermekláncfű, pitypang, gyógynövény vagy szimplán gyomnövény, ki hogy nevezi, és ki hogyan ismeri. Szinte nincs olyan nő, aki kislányként ne font volna hajkoszorút a sárga virágokból. Felnőttként sokan inkább azzal küzdenek, hogy a hihetetlenül igénytelen és gyakorlatilag bárhol elélő pitypangot kiirtsák az udvarukról. Sokan nem tudják, ám a sárga virágú növény nem csupán gyermeki szórakozásként vagy bosszantó gyomként működik, rendkívül pozitív hatásai vannak a szervezetre és az arcbőrre.

A pitypang számos fogyasztható verzióban beszerezhető. Többek között teaként, kapszulaként és kivonatként is árulják, így mindenki könnyedén megtalálhatja a számára legideálisabb formát. Sokan rossz emésztés vagy gyomorproblémák miatt fogyasztják, hiszen székrekedés, hányinger, sőt még étvágytalanság esetén is ajánlják a szakemberek.

Ezen túl még számos pozitívuma van, amelyek jó irányba billentik a közérzetet és hatnak a szervezet egészséges működésére. A pitypang ugyanis erősíti az immunrendszert, segíti a máj munkáját, hozzájárul a vércukorszint szabályozásához, sőt, rengeteg vitamint és antioxidánst tartalmaz. Jogosan merül fel a kérdés, hogy ez esetben a bőrre is pozitív hatást gyakorol? A válasz egy hatalmas igen!

Kép: Getty Images.

 

A pitypang pozitív hatása a bőrre: ezt sokan nem tudják róla

Sokan nem tudják, hogy a pitypang bizony igazi bőrszépítő csodaszer. Számos pozitív tulajdonsága mellett a hámréteg állapotát is helyreállítja, ugyanis a benne található antioxidánsok nemcsak a szervezet egyéb működéseit célozzák meg, hanem általánosan, globálisan veszik kezelésbe a problémákat.

Manapság egyre többen nyitnak a természetes bőrápolás, valamint a természetes hatóanyagok felé, s a gyártók a gyermekláncfű fantasztikus hatásait is kihasználják a termékek, hatóanyagok összeállításakor. Kimagasló antioxidáns-tartalmának köszönhetően hatékonyan küzd a szabad gyökök pusztító, sejtromboló hatásával szemben, így igazi anti aging csodaszerként tartják számon.

Amellett, hogy segít megőrizni a bőr rugalmasságát, az oxidatív stressz okozta károk megelőzésében és kezelésében éppúgy részt vesz. Főként C-vitamint, béta-karotint és különböző polifenolokat tartalmaz, amelyek egytől egyig hozzájárulnak a ragyogó bőrkép eléréséhez, fenntartásához.

Kép: Getty Images.

 

Mindezek mellett a pitypang erős gyulladáscsökkentő hatásáról ismert, sőt, antibakteriális tulajdonsága szintén pozitívan befolyásolja a bőr állapotát. Ennek köszönhetően felgyorsítja és támogatja a sebgyógyulást, enyhíti a gyulladás okozta bőrpanaszokat.

Összességében tehát meglepő, ám egy szimpla gyomnövénynek ítélt virág is csodát tehet az arcbőrrel, miközben a szervezetre is fantasztikus hatást gyakorol. Nem szabad elsőre ítélni, mindig érdemes utánajárni a természetes megoldásoknak, ugyanis az efféle növényeket már az ókorban is alkalmazták, és nem véletlenül!

Képek: Getty Images.

  • Megosztás:
hirdetés