A szépségipar imádja a tudományos elnevezéseket, illetve azokat, melyek annak hangzanak. Sokszor semmilyen újdonságról nincs szó, csupán bedobnak a köztudatba egy egyszerű kémiai elnevezést, amitől menten komolyabbnak tűnik az adott krém. De persze van olyan eset is, amikor hatékony összetevőket rejtenek a krémekbe, ilyen például a hyaluronsav vagy a kollagén, melyek most divatosak.
Hasonlóan népszerűek a peptidek vagy polipeptidek, melyeket számtalan öregedésgátló krémben használnak. A peptidek meghatározott sorrendben összekapcsolódó aminosavak. A rövidebb láncokat mesterségesen is elő tudják állítani. Ezek kerülnek általában a folyékony peptidnek nevezett készítményekbe is. Ezeket elvileg sok mindenre lehet használni a rákmegelőzéstől a barnulás gyorsításáig.
Peptidek a kozmetikumban
A krémekben található peptidek serkentik a bőr kollagéntermelését. Ez a fehérje természetesen is jelen van a testben, egy idő után, általában 25 éves kor felett azonban csökkenni kezd. A kollagén felelős a porcok és a bőr rugalmasságáért is, a kötőszövet egészségéért. Ahogy elkezd csökkenni a mennyisége a bőrben, úgy jelennek meg az első ráncok, veszít feszességéből a bőr.
Bármilyen peptides kezelés ezt a folyamatot lassítja úgy, hogy serkenti a kollagéntermelést. Elvileg 25 éves kor felett, akit érdekel a ránctalan bőr, érdemes odafigyelni erre, és olyan kozmetikumokat használni, melyek kompenzálják ezt a természetes folyamatot. A kollagént is lehet pótolni, de a krémekből nem hasznosul túl nagy mértékben, ultrahangos bevitellel azonban jó eredményeket lehet elérni.
A C-vitamin fontos szerepet játszik a kollagéntermelésben, így a pótlása fontos, különösen, ha valaki dohányzik, mert a nikotin lebontásához is rengeteg aszkorbinsavra van szükség. Jó, ha figyelembe veszed, hogy az ajánlott vitaminmennyiség egy egészséges szervezet igénye, a stresszes, dohányos ember pedig nem tekinthető annak, így többre van szüksége belőle, lehetőleg természetes forrásból.