Akadnak olyan öregítő hatású sminkhibák, melyek sajnos nem a természetes szépség kiemelésén munkálkodnak, hanem pont ellentétes hatást érnek el, túlzottan mesterkélt lesz tőlük a makeup, vagy fáradtnak mutatják az arcot.
A mindennapi sminkelés során éppúgy felmerülhetnek rossz beidegződések, szokások, mint a bonyolultabb alkalmi makeupok esetében. Vannak olyan tipikus, öregítő hatással bíró sminkhibák, amelyeket sokan elkövetnek, amikor simább, feszesebb, frissebb bőrképet szeretnének elérni, vagy hangsúlyossá kívánják tenni arcuk valamely részletét.
A leggyakoribb öregítő hatású sminkhibák: videón láthatod, hogy kerülheted el
Egy-egy sminklépés könnyen elcsúszhat, ha túlzásba esünk a festékrétegekkel, a színek erejével vagy a kiemeléssel, így pont az ellenkező hatást érik el, és bármilyen életkorban idősebbnek, fáradtabbnak mutathatják az arcot.
A sminkmesterek szerint az alábbi öregítő hatású sminkhibák könnyedén elkerülhetők, ha tudatosan figyelsz a megfelelő technikákra és árnyalatokra.
Túl vastag alapozóréteg
Az egyik leggyakoribb hiba a túlságosan vastag alapozó használata. Sokan azt hiszik, hogy a bőr hibáinak eltüntetésére a vastagabb fedés a megoldás, azonban ez gyakran csak kiemeli a ráncokat és egyenetlenségeket. A sminkmesterek szerint érdemes könnyedebb, természetesebb fedésű alapozót választani, és az esetleges bőrhibákat inkább korrektorral elfedni. Így a bőr friss és üde marad, a nehéz maszkhatás nélkül.
Túl erős szemhéjtus
A vastag és túl erőteljes szemhéjtusvonal kisebbnek és fáradtabbnak mutathatja a szemeket. A szakértők inkább a finomabb, lágyabb vonalvezetést javasolják, amely természetesebb megjelenést kölcsönöz, és nagyobb, nyitottabb szemrést eredményez. A túl erős tusvonal helyett érdemes a szemhéjpúderrel való árnyékolást is kipróbálni, ami puhább keretet adhat a szemeknek.
Kép: Getty Images.
Sötétebb szemöldökceruza
A szemöldök formázása elengedhetetlen része a sminknek, de a természetesnél sötétebb árnyalatú szemöldökceruza használata túl erőteljes, mesterséges hatást kelthet. A sminkesek azt javasolják, hogy mindig a szemöldök természetes árnyalatához közeli színt válassz, vagy ugyanolyat, esetleg világosabbat. Így harmonikus, finom összhatást érhetsz el.
Túlságosan vibráló rúzs és eltérő szájceruza
Az élénk rúzs és az eltérő árnyalatú szájkontúr alkalmazása mesterkéltté és természetellenessé teheti a megjelenést. A szakértők inkább olyan rúzsokat ajánlanak, amelyek harmonizálnak a bőr tónusával. A szájkontúrt pedig a szájfesték árnyalatához illő ceruzával érdemes kiegészíteni a finomabb, könnyedebb hatás érdekében.
Kép: Getty Images.
Túl intenzív pirosító
A pirosító célja, hogy üde, egészséges pírt adjon az arcnak, de ha túlzottan nagy felületen, illetve túlságosan élénk árnyalatban kerül felvitelre, éppen ellenkező hatást érhet el. A sminkmesterek szerint érdemes természetes árnyalatokat választani, és a pirosítót finom mozdulatokkal, az arccsont környékére koncentrálni. Nagyon fontos, hogy a pirosító árnyalata passzoljon a természetes bőrtónushoz, egy kiugróan sötét árnyalat fáradtnak, szigorúnak, illetve idősebbnek mutatja az arcot, a túlságosan vibráló szín pedig teátrális sminket eredményez.
Kép: Getty Images.
A smink finom művészete abban rejlik, hogy kiemelje a természetes szépséget, nem pedig elnyomja azt. A gyakori öregítő hatású sminkhibák elkerülésével friss, fiatalos és elegáns megjelenést érhetsz el.
Kiemelt kép és a cikk képei: Getty Images.