A nyirokmasszázs az arcon, valamint a dekoltázs és a nyak területén is elvégezhető, segít elvezetni a szövetek között pangó folyadékot, ezáltal csökkenti a szemkörnyéki duzzanatot és fokozza a bőr természetes méregtelenítését.

hirdetés

Bizonyára sokakkal előfordult már, hogy kimerülten, puffadt arccal ébredtek reggel, az arcbőrük pedig olyan volt tapintásra, mintha túlfőtt tészta lenne. Mindezek a tünetek a szervezet vízvisszatartására, valamint a nyirokkeringés lassulására utalhatnak.

A szemkörnyék puffadására, az arcon, illetve a végtagokon jelentkező vizenyős duzzanatokra minden esetben figyelmeztető jelként kell tekinteni. Előfordulhat, hogy a háttérben meghúzódó, úgynevezett csendes betegségekre hívják fel a figyelmet, melyek sokáig a fáradtságon, vizesedésen kívül nem okoznak jellemző panaszokat, viszont veszélyes szövődményekkel járnak. Ilyenek például a veséket és a szívet érintő betegségek, illetve a keringési zavarok. Gyakori vizesedés esetén mindenképp célszerű orvoshoz fordulni!

Ám az életmódbeli szokások éppúgy hatással lehetnek a nyirokkeringésre, ha az arcbőr olyan, mint a túlfőtt tészta, ami megszívta magát vízzel, mindenképp támogatásra van szüksége, melynek egyik része az arcmasszázs lehet.

Mitől lesz vizenyős az arc?

Sok esetben életmódbeli tényezők és hormonális változások miatt lassul a nyirokkeringés. A szervezetünk vízháztartása általában nem igényel támogatást, ám előfordul, hogy túlterheljük a rendszert a rohanó életmódunkkal és az egészségtelen szokásainkkal, így a méreganyagokat elvezető nyirokkeringés áramlása belassul.

Kép: Getty Images.

 

Ha nem iszunk megfelelő mennyiségű folyadékot a hőségben, illetve cukros üdítőkkel, alkohollal vagy sok kávéval ellensúlyozzuk testünk hidratációját, az étrendünkben pedig túlsúlyban vannak a feldolgozott ételek az antioxidánsokban és értékes tápanyagokban gazdag táplálékok rovására, ráadásul keveset mozgunk, és nem fordítunk kellő időt az alvásra, a vízháztartás egyensúlya könnyedén felborul, a nyirokkeringés pedig vacakolni kezd.

A vízvisszatartás jelei a testünk bármely területén, hormonális változások esetén főként a hasi tájékon, de ugyanígy a szemkörnyéken, az arc egy-egy területén, a kéz- és lábfejeken, a bokák környékén is jelentkezhetnek.

Egy-egy átmulatott éjszaka után, amikor kissé megszalad az alkoholfogyasztás, illetve a kevés alvás következtében nincs ideje regenerálódnia a szervezetnek, az arc bizony püffedtebbnek, a bőr vizenyősnek tűnhet. A szemek környékén a leglátványosabb a duzzanat, de olykor a vonások is elmosódnak azáltal, hogy teltebbnek hat az ábrázat, a tekintetünk pedig egy mély árokból néz vissza ránk a tükörben. Ugyanezek a tünetek alkohol nélkül is jelentkezhetnek a hőségben, ha nem pihen eleget az ember, és nem figyel oda a rendszeres vízfogyasztásra.

Kép: Getty Images.

 

A nyirokkeringés aktívabb, ha mozgunk, ülőmunka mellett gyakran belassulhat, ilyenkor pedig a szervezet számára haszontalan méreganyagok tovább időzhetnek a nyirokáramban és a szövetek között. Ez nemcsak esztétikai problémák sorozatát okozhatja – hiszen negatív hatással van a bőrre –, hanem a betegségek kialakulásának kockázatát is megnöveli. A pangó nyirokfolyadék nem vezeti el megfelelően a méreganyagokat, ez például hozzájárulhat többek között a narancsbőr kialakulásához, a bőröregedés felgyorsulásához, a ráncok elmélyüléséhez.

A nyirokkeringés tehát időnként támogatásra szorul, így amellett, hogy gondot fordítasz az egészséges, kiegyensúlyozott táplálkozásra, az antioxidánsokban gazdag zöldségek és gyümölcsök fogyasztására, a rendszeres testmozgásra és a kielégítő alvásra, pihenésre, a bőröd természetes méregtelenítési folyamatait is segítheted a nyirokmasszázs elvégzésével, amely látványos változást idézhet elő az arcon.

Nyirokmasszázs az arcon: segíti a bőr méregtelenítését és könnyen elsajátítható

A nyirokmasszázs elsődleges célja, hogy megszüntesse az arcon jelentkező vizesedést azáltal, hogy stimulálja a bőr nyirok- és vérkeringését. Határozott, de nem erőteljes mozdulatokkal kell végezni, a nyirokcsomók irányába terelve a nyirokáramot, illetve a szövetek között felgyülemlett folyadékot.

 

Kezdésként alaposan tisztítsd meg a dekoltázs, a nyak, illetve az arc teljes területét, majd válassz olyan arcolajat, esetleg olajos szérumot a masszázshoz, amit jól tolerál a bőröd.

A videóban látható lépéseket kövesd, de ne alkalmazz túl erős nyomást, mert a felszíni hajszálerek sérülhetnek. Simító, stimuláló és körkörös mozdulatokkal kell végezni a nyirokmasszázst, mindig a nyirokcsomók irányába. Amikor szükségesnek látod, ismételd meg több napon keresztül a mozdulatsort, a bőr szinte fellélegzik tőle. Nemcsak a szemkörnyéki duzzanatok tűnnek el a hatására, hanem a vér- és nyirokkeringés serkentésével felpezsdül a bőr oxigén- és tápanyagellátása, valamint fokozottabban működnek a méregtelenítő folyamatai.

Noha a masszázs segítségével ragyogóbb, tisztább, kipihentebb arcbőrre tehetsz szert, életmódbeli változtatásokra éppúgy szükség van ahhoz, hogy zavartalanabbul működjön a nyirokkeringés. Valamint fontos tudni, hogy a vizesedés nem csak esztétikai problémát jelenthet, számos olyan oka lehet, amire csak egy alapos kivizsgálás deríthet fényt, és esetenként orvosi kezelést igényelhet.

Kiemelt kép és cikkfotók: Getty Images.

  • Megosztás:
hirdetés