A gondosan feltett smink gyakran nem állja ki az arcmimika próbáját, különösen érdemes újratervezni a korrektor használatát a szemkörnyéken, ahol a szarkalábak és a nevetőráncok igencsak beleszólnak a festék tartósságába. A sminkmesterek tippjét cseppet sem nehéz elsajátítani, tényleg beválik a módszer!

hirdetés

A ragyogóbb, frissebb tekintet érdekében felvitt korrektor csak ritkán marad makulátlanul sértetlen a szemkörnyéken, pláne akkor, ha finom vonalak, szarkalábak barázdálják a területet. Lehet, hogy közvetlenül sminkelés után még szép eredményben gyönyörködhetsz, de a nap folyamán pár mosolygással vagy szemöldökráncolással később már úgymond „összegyűrődik” és megül a festék a redőkben, és maszatos hatást kelt a smink.

Többféle módszert kipróbáltam már, ami negyven felett működhetne, hiszen ilyenkor már kissé texturált a bőr a szemek környékén, de eddig ez a trükk vált be a legjobban. Trükk? Nincs ebben semmi rafináltság, pusztán jól átgondolt, logikusan egymásra épülő lépések, amelyek tartósabbá teszik a korrektor tapadását és természetes hatású megjelenést biztosítanak.

Nem lesz maszkhatású a végeredmény, ha ezt a technikát alkalmazod, és a smink felületén keletkező gyűrődéseket is elfelejtheted.

Így marad tartós és szép a korrektor a szemkörnyéken: nélkülözhetetlen sminklépések 40 felett

Az arc és a bőr sajátosságai megváltoznak a kor előrehaladásával, ezt pedig a sminkelés során is érdemes figyelembe venni. A korrektor, mint „hibajavító” sminkeszköz, kissé félreértett szerepben tetszeleg évek óta. Bár arra való, hogy eltüntesse az apró bőrhibákat, illetve egységesebbé tegye a bőrtónust a sötét szemkörnyéki árkok és a piros vagy barna foltocskák elkendőzésével, nem az a valódi célja, hogy porcelánszerű bőrképet varázsoljon.

Kép: Getty Images.

 

Ezért a vastag rétegben felvitt korrektorral inkább ellenkező hatást lehet elérni, hiszen hiába tünteti el az árnyalatbeli eltéréseket, egyfajta maszkként ül meg az arcbőrön, ami evés-ivás és beszéd során bizony csúnyán csomósodni, gyűrődni kezd. Nem lesz szép látvány, pláne amikor a pórusokban és a barázdákban, ráncocskákban megül a festék.

Amikor feltesszük a sminket, többnyire rezzenéstelen arccal nyugtázzuk, hogy minden a helyére került, nem maszatos az összkép. Ám a nap során ritkán marad így az arcunk, általában érzelmek sokasága suhan át rajta, amit lekövet a mimikánk.

A korrektort tehát úgy kell felkenni a kívánt területre, hogy ezek az apró rezdülések, arcmozgások nem kerülik el a figyelmet, sőt a tükörben meg is vizsgálhatjuk, hogyan gyűrődik a bőr például a szemkörnyéken.

A sminkmesterek tippje roppant egyszerű, a legjobban akkor simul ki az eldolgozott korrektor a szemkörnyéken, ha eleve hunyorgás közben kerül fel a festék. Minden apró ráncot és barázdát fel kell tölteni vele, így megmarad a sminkréteg plasztikussága, együtt tud mozogni a bőrrel.

Először egy puha ecsettel érdemes eldolgozni a szemek alatt a folyékony vagy krémes állagú korrektort, majd egy fültisztító pálcika vattás részével finoman el kell dolgozni a sminkterméket a ráncokban, finom vonalakban. A pálcika arra is jó, hogy eltűnjön a felesleges festék, ami csomókba gyűlhetne az arcmimika következtében. Majd egy féloldalasan lapos fejű, puha ecsetre fújj tapadást segítő sminkrögzítő folyadékot, és így vegyél fel vele egy kis sminkfixáló színtelen púdert. Finoman ütögesd bele a bőr textúrájába a fixálót, így nem fog elcsúszkálni, elmászni a korrektor.

Teszteld a tükör előtt hunyorogva, hogy „összegyűrődik-e” a smink felülete, vagy inkább együtt mozog a bőrrel. Ez a sminktechnika az utóbbit segíti elő. Ritkán használok korrektort, ezért, amikor felkenem, gyakran megfeledkezek róla, és vígan megdörzsölöm a szemem alatti területet, ami általában hazavágja a gondosan elkészített sminket.

Mivel ezzel a korrektorozási technikával csak kevés festéket kell alkalmazni, még a dörzsöléssel sem tudtam nagy kárt tenni a sminkemben, a fixálásnak köszönhetően helyén maradt a korrektor.

Arra azonban fokozottan érdemes ügyelni, hogy a bőrtónustól ne üssön el látványosan a korrektor, csak egy-két nagyon finom árnyalattal legyen világosabb. Máskülönben a természetes összhatás sem valósul meg, hiába a profi technika!

  • Megosztás:
hirdetés