A holt-tengeri só igazi természet adta ajándék, annyira sokoldalúan alkalmazható a fáradt, problémás bőr tüneteinek enyhítésére. A jótékony sót otthon is lehet használni hámlasztóként és tisztító fürdő alapanyagaként.

hirdetés

A holt-tengeri só annak ellenére, hogy látszatra megszólalásig hasonlíthat az étkezési sóra, összetételében más hatóanyagokkal rendelkezik. Gyógyító hatását leginkább a tengervízből származó számtalan ásványi anyagnak köszönheti. A Holt-tengerből származó kristályos anyagot számos területen, sokféleképpen használják, nem csak a konyhában, de a gyógyászatban és a kozmetikai iparban is.

Az igénybe vett bőr megújulását is segíti a holt-tengeri só

Mivel a sós vízről a torokszárazság és a szomjúság juthat eszünkbe, így meglepő lehet az a tény, hogy a tengeri só erős hidratáló képességgel van megáldva, ráadásul mindenféle bőrtípusra használható. A száraz bőrön egyfajta réteget képez, így meggátolja a nedvesség elpárolgását. A zsíros bőr túlzott faggyútermelését ugyanakkor egyensúlyba hozza, a gyulladt pattanásokat fertőtleníti, és elősegíti a hámsejtek megújulását.

A holt-tengeri só rendkívül gazdag magnézium-, kalcium-, kálium- és jódforrás. Megfelelő használatával, mindezen anyagok bejutnak a bőrön keresztül, és erősítik annak ellenálló képességét. Ennek köszönhetően igen erős a bőrfiatalító hatása.

Meleg időben a só legpraktikusabb szépítő alkalmazása a bőrradírozás. Bár nyáron olajosabb a bőr, ezért kevésbé hajlamos a kiszáradásra, bizonyos tényezők, mint a gyakori izzadás, a napozás, szoláriumozás, illetve a strandok klóros vize elősegítheti a száraz területek kialakulását. Ám a pórusokba bejutott szennyeződések ellen is megéri időnként bevetni a hámlasztást.

Házi bőrradírrecept holt-tengeri sóval:

  • 4 ek. holt-tengeri só
  • 3 ek. kókuszolaj

Az összekevert anyagot finom, körkörös mozdulatokkal érdemes a lábtól felfelé haladva beledörzsölni a bőrbe. Az érdesebb felületeket – mint a talp és a sarok, a térd, valamint a könyök -,  könnyen felpuhítja a só, és új utat enged a friss bőrnek.

Az érzékeny testrészeknél és az arcon egyaránt érdemes elővigyázatosan alkalmazni a házi készítésű keveréket, mivel a benne található só darabos, durva felületű, így, amíg olvadni nem kezd, felsértheti a bőrt. Ha borotvával szőrteleníted a lábad, nem árt még előtte megejteni a bőrradírozást. Azért is, mert leszedi az elhalt hámsejteket, illetve azért, mert utána nagyon csípné a bőrödet a só.

 

A Holt-tengeri só nehezen kezelhető bőrbetegségek esetén is alkalmazható. A belőle készült nyugtató fürdőkkel az atópiás dermatitis, az akné, és a cellulitis tünetei is enyhíthető. Még a pikkelysömör fájdalmas és hámló felületei is elkezdenek gyógyulni a só segítségével, néhány héten belül. Mivel a sós víz erősíti a bőrréteget és javítja a vérkeringést, így megszünteti a pirosságot, valamint frissebbé és selymessé varázsolja a bőrt.

Méregtelenítő fürdő a testnek és a léleknek

Méregtelenítő fürdőként is alkalmazható a só, hiszen a bőrön keresztül eltávolítja a szervezetben lévő toxikus anyagokat. Továbbá a stresszel is elbánik, tökéletesen ellazítja a testet.

Egy kádnyi vízhez 120-130 gramm sóra van szükség. A meleg vízben alaposan elkavarva még adagolható hozzá levendula, bergamott, vagy citromfű illóolaj is, hogy teljes körű legyen a kényeztetés. A holt-tengeri só fokozza a nyirok- és vérkeringést, ezáltal fellendíti a bőr anyagcseréjét. A só talán csípheti a bőrfelületet az első pár percben, ami rövid időn belül enyhülni fog. Az ideális fürdési időtartam körülbelül 20 perc, amit nem tanácsolt túlzottan túllépni.

Cikkfotók: Getty Images.

  • Megosztás:
hirdetés