A repedezett sarkak gyakran csupán a szandálok és papucsok felbukkanásával válnak szembetűnővé. A nyári időszak közeledtével azonban nem árt puhává varázsolni a megkeményedett területet, hiszen rendkívül csúnyán mutat a csinos lábbelikből kikandikáló száraz hámréteg. A bőrkeményedés ellen otthon, egyszerű módszerekkel is lehet küzdeni, a villámgyors megoldáshoz a konyhában is találhatsz alapanyagot.

hirdetés

A legtöbb nőt érinti a bőrkeményedés problémája, amely leggyakrabban a sarok tájékán jelentkezik. A reszelés gyors tűzoltásként szolgálhat, azonban minél gyakrabban választja valaki ezt a kézenfekvő opciót, annál inkább szembe kell néznie a bőrfelület száradásával, repedezésével.

A kemény, zavaró szaruréteg akkor keletkezik, ha a szervezet úgy érzi, védelmet kell nyújtania valami ellen. Így egyes lábbelik, például szorosabb cipők, kemény talpú szandálok és papucsok pillanatok alatt kiválthatják a bőr megkeményedését. Minden, ami a hámréteg száradását idézi elő, hozzájárul a bőrkeményedés kialakulásához is. Egyes tisztálkodási szerek, a dehidratáltság, valamint a rossz pedikűr éppúgy előidézheti a folyamat beindulását.

Nem elég, hogy a repedezett sarok kicsit sem szép látvány, könnyedén elfajulhat a probléma, így érdemes minél hamarabb tenni ellene, akár egyszerű, házi megoldásokkal.

 

Ezekkel a házi módszerekkel hatékonyan léphetsz fel a bőrkeményedés ellen

Bár számos kencét lehet már kapni, amely orvosolja a problémát, nem feltétlenül kell mélyen a zsebbe nyúlni a pihe-puha sarkak érdekében. Nem árt szétnézni otthon a konyhában, netán a fürdőszobában, szinte minden háztartásban megtalálhatók a bőrkeményedés ellen bevethető alapanyagok. Mutatjuk a legjobbakat!

Szódabikarbóna

A szódabikarbóna garantáltan vezeti az olcsó házi megoldások népszerűségi listáját, szinte minden problémára remek gyógyír. Óvatosan kell bánni vele, hiszen a túlzott mértékű alkalmazása kárt tehet a bőr védőrétegében, így ez a filléres csodaszer több kárt tehet, mint hasznot. Észszerű kereteken belül azonban hatékonyan küzd a bőrkeményedés ellen!

Enyhébb probléma esetén elegendő lehet egy szódabikarbónás lábfürdő ahhoz, hogy a sarkak újra puhává és gyönyörűen simává váljanak. Keress egy akkora lavórt, amelyben kényelmesen elférnek a lábaid, majd engedd fel félig kellemesen meleg vízzel. Ehhez szórj pár evőkanál szódabikarbónát, azután keverd el benne alaposan. Körülbelül 15-20 percig áztasd a lábad benne, és amennyiben szükséges, ismételd meg a kezelést.

Csúnya, makacs bőrkeményedés esetén, készíthetsz szódabikarbónás bőrradírt, de kizárólag csak az elszarusodott területen alkalmazd. Ez garantáltan simává varázsolja majd a kiszáradt felületet. Pár evőkanálnyi szódabikarbónát keverj össze annyi vízzel, esetleg gyógyteával, hogy egy kenhető, mégis masszív pasztát kapj eredményül. Alaposan dörzsöld át vele az érintett területet, majd langyos vízzel mosd le a házi kencét. A procedúra után ne felejts el hidratálni!

 

Ám, ha mély repedésekről van szó, melyek fájdalmasak, a szódabikarbónát inkább hanyagold. Bár némileg fertőtlenítő hatású, nem árt tudni róla, hogy teljesen felboríthatja a bőr pH-értékét. Érzékenyebb bőrfelület esetén már egyszeri használattal is károkat okozhat. Éppen ezért arcbőrre semmiképp sem ajánlott, lábfürdőként is csak ritkán érdemes alkalmazni, amíg feloldja a bőrkeményedést. Gyakori alkalmazás mellett szárítja a hámréteget és gyengíti védekezőképességét.

Olajok

A különböző növényi olajok roppant hatékonyan lépnek fel a makacs bőrkeményedés ellen. A kókuszolaj, de az olívaolaj is rendkívül gazdag a bőr egészségéhez szükséges vitaminokban, táplálják és puhítják a megkeményedett, elszarusodott bőrréteget. Nagyban hozzájárulnak a kellő mértékű hidratációhoz, pakolásként remekül működnek az érintett területen.

Méz

A méz remek hatásairól ódákat lehetne zengeni, a szépségápolásban betöltött szerepe megkérdőjelezhetetlen. Szinte minden háztartásban fellelhető, és ha a téli teázós szezon után még maradt egy kevés, itt az ideje bevetni a makacs bőrkeményedés ellen. A mézben található enzimek mélyen hidratálják a kitikkadt, száraz bőrt, ráadásul enyhén hámlaszt is, így lazán felveszi a kesztyűt a kialakult szaruréteggel.

Kend be alaposan vele az érintett területet, majd akár egész éjszaka fennhagyhatod a masszát. Mindenképp érdemes felhúzni egy zoknit, esetleg egy zacskót, ha nem akarsz mindent összekenni a ragacsos kencével. Miután megtette hatását, csupán öblítsd le langyos vízzel, és voilà!

Képek: Getty Images.

  • Megosztás:
hirdetés