Negyven felett még nem sokan gondolkoznak a fiatalító hajvágás erején, pedig ebben az életszakaszban éppolyan látványos lehet, mint idősebb korban. Ez a hét nő változtatni szeretett volna, és a sikkes, nőies külső elérésén túl még egy bónuszt kaptak a fodrásztól: legalább öt évet letagadhatnak a korukból.

hirdetés

Az idő múlását általában kevésbé érzékeljük saját magunkon, hiszen mi minden egyes nap belenézünk a tükörbe. A változás nem drasztikus vagy hirtelen, azonban ahogy telnek az évek, a finom ráncok elmélyülése, a vonások megereszkedése egyre zavaróbbá válik. Negyven felett már szinte mindenkinek van egy kialakult sminkrutinja, ahogy a legtöbben a tökéletes frizurára is rátalálnak. Mégis érdemes egy kicsit változtatni a bevált szokásokon.

Na persze a biztonságból nem könnyű kiszakadni, ám előfordul, hogy tényleg megéri hátrahagyni a mindenki által jól ismert, már-már sajátossá és személyessé vált külsőt. És hogy miért? Nem feltétlenül a fiatalító összhatás a cél. A belső energiák, a nőies kisugárzás és vonzerő felturbózása az, ami kívül-belül feltölti az embert. A változás sokszor félelmetes, ám ez a hét nő megmutatta, hogy igenis megéri bevállalni a rizikót!

Fiatalító hajvágás negyven felett: ilyen sokat jelent egy sikkes frizura

Egy profi fodrász kincset ér. Vannak, akik csak a ruhatár megújítására koncentrálnak, s noha a trendi holmik valóban felpezsdítik a külsőt, egy új frizura legalább olyan sokat dobhat a megjelenésen. Apró, de kulcsfontosságú eleme a nőies összhatásnak.

Nem feltétlenül kell hatalmas változásra gondolni, sokszor elegendő egy színfrissítés és egy minimális vágás is ahhoz, hogy szemmel láthatóan sikkesebb, élettel telibb hangsúlyt kapjon az arc. Nüansznyi árnyalatkülönbség és csak pár centi különbség van az előtte-utána képek között, mégis mindkét esetben látványos a változás.

Azzal sem árt tisztában lenni, hogy az idő múlásával a haj egyre szárazabbá válik. Megfelelő ápolás hiányában fokozatosan veszít ragyogásából és fényéből, egyre sérülékenyebb lesz, negyven felett pedig a genetikai adottságoktól függetlenül egyre inkább égetővé válik a probléma. Ilyenkor nem érdemes ragaszkodni a hosszú hajfazonhoz, egy rövidebb stílus sokszor nőiesebb hatást kelt. A fodrász megszabadítja a hajtömeget a töredezett, száraz részektől, így a megjelenés ápoltabb, fiatalosabb és ragyogóbb összhatást eredményez.

Nem feltétlenül kell a teljes hajhosszt átalakítani. Ha a frizura egészséges és dús, elegendő lehet csak a fazonon változtatni egy kicsit. Egy csinos frufru például teljesen más karaktert ad az arcnak, meseszépen keretezi a vonásokat. Bármilyen meglepő, a rövidebb homlokba omló tincsek sokszor látványos fiatalító hatással bírnak. Ha ez idáig soha nem próbáltál ki egyetlen frufrus frizurát sem, negyven felett sem késő rászánni magad!

Lássuk be, a kísérletezős korszak a legtöbbeknél harminc előtt véget ér. Amíg fejlődik a személyiségünk és keressük önmagukat, a stílusunkat és az utunkat, hajlamosabbak vagyunk bevállalni a látványosabb, egyedibb átalakulásokat. Negyven felett a többség már nehezen szánja rá magát egy erős frizuraújításra, de nem is feltétlenül kell teljesen újraformálni a külsőt. A fiatalító, stílusújító hatás nem azon múlik, hogy milyen szembetűnő a változás.

Nem feltétlenül maga a hajvágás vagy az új frizura hozza el a várva várt fiatalító összképet. Ha a megjelenés nőiesebbé válik és felerősödik a vonzerő, az automatikusan lefarag néhány évet az életkorból.

Kiemelt kép: Getty Images.

  • Megosztás:
hirdetés