Az exoszóma-terápia most az egyik legnagyobb sztár a bőrápolásban. Sejtszinten fiatalítja a bőrt, hatékonyan küzd a ráncok ellen és látványosan javítja a hámréteg állapotát.

hirdetés

Nagyon hangzatos neve van, már csak emiatt is kitűnik a temérdek bőrápolási, illetve fiatalító kezelés közül. De mi is az az exoszóma? Egy hialuronos kezelés esetén egy rutinos bőrápoló pillanatok alatt be tudja lőni, hogy mégis mire való az adott eljárás és miért érdemes alkalmazni. Az exoszóma, mint olyan, már a tudatos, gyakorlott szépségápolók körében is kevésbé ismert, ám az elmúlt időszakban egyre jobban reflektorfénybe került.

Az exoszómák olyan aprócska struktúrák, amelyek rendkívül fontos szerepet töltenek be a sejtek közötti kommunikációban. Tulajdonképpen minden egyes bőrsejt rendelkezik exoszómával, amely ezáltal a kollagén-, illetve elasztintermelésben egyaránt részt vesz. Gyakorlatilag olyan hírvivők, amelyek egészséges működésre késztetik a sejteket, ezáltal sejtszinten indítják be a regenerációt és a bőr fiatalítását.

A tudomány felismerte, hogy az exoszómáknak rendkívül fontos szerepe van a szépségápolásban, csakúgy, mint a peptideknek. Erre a gondolatmenetre épül az exoszóma-terápia, amely feszesebbé, rugalmasabbá és élettel telibbé varázsolja a bőrt, finomítja a ráncokat, halványítja a pigmentfoltokat és a hegeket, valamint növeli a bőr hidratáltságát és serkenti a regenerációt.

 

Exoszóma-terápia ráncok ellen és a bőröregedés lassítására

Az idő múlásával a kollagén-, illetve elasztintermelés fokozatosan csökken, ami tulajdonképpen teljesen természetes folyamat a kor előrehaladtával. Ennek következtében a bőr megereszkedik, megjelennek a finomabb ráncok, majd egyes barázdák idővel elmélyülnek. Ez a külsőleg és belsőleg zajló változás a káros környezeti tényezők, illetve egészségre ártalmas szokások következtében még inkább felgyorsul, ilyenkor akár idő előtt megindul a látványos öregedés.

Az exoszóma-terápia egyik legfontosabb kulcseleme, hogy az exoszómák hírvivő, sejtszinten megjelenő regeneráló tulajdonságát kihasználva serkenti a kollagéntermelést, ezáltal megakadályozza, vagy legalábbis lassítja és időben eltolja a rugalmasság elvesztését. Azáltal, hogy az exoszómák üzenetet küldenek a sérült kötőszöveti sejteknek, a kezelés általánosságban véve is helyreállítja a bőr állapotát, javítja a bőrképet.

Nem csupán a ráncok ellen bizonyul hatásosnak a kezelés. A hiperpigmentációt éppúgy csökkenti, legyen szó akár napkárosodásról, akár akné után fennmaradó hegekről. Hatékonyan növeli a bőr hidratáltságát, összehúzza a tág pórusokat és megszünteti a pirosodást.

 

Az exoszóma-terápia egy kifejezetten innovatív eljárás, amely új irányt mutat meg a bőröregedés lassításában és a szépségápolásban. A mai napig folynak a kutatások az exoszómák hatását és kihasználhatóságát illetően. A kezeléseket általában mikrotűs vagy lézeres eljárásokkal kombinálják, hiszen a hatóanyagot mindenképpen a bőr mélyebb rétegeibe kell eljuttatni ahhoz, hogy sikeresen kifejtse a hatását. Az eredmény minden esetben tartós, mégis természetes hatást eredményez.

Mivel a kezelés nem egy mesterséges anyagot juttat a bőr mélyebb rétegeibe, nehéz megsaccolni, hogy a hatása mennyire lesz tartós. Egyénenként eltérő lehet, hogy az exoszóma-terápia hány hónapig biztosítja azt a fokozott sejtregenerációt, amely hatására tömörebb, rugalmasabb és fiatalosabb lesz az arcbőr, ám a bevitt exoszómák általánosságban 6-8 hónapig munkálkodnak odabent.

Képek: Getty Images.

  • Megosztás:
hirdetés