A dúsabb megjelenésű, természetes módon kiemelt szemöldök irányzata mellett makacsul kitart a sminkdivat, de már nem csak bonyolult technikákkal valósítható meg a finom, lágy formázás.

hirdetés

Bár a szemöldökünk fazonját, vastagságát nem a divat határozza meg, hiszen mindenkihez más karakter passzol, évről évre szárba szökkennek olyan sminktrendek, melyek irányadóak a fazonírozást, formázást és kiemelést illetően.

Míg korábban a vékonyra szedett, manapság a dúsabb hatású, katonásan rendezett szálakkal bíró szemöldök elérése a cél, a trend felfutása pedig jelentős innovációt vonzott magával a kozmetikai iparban.

A szemöldök kiemelése szemmel látható fejlődésen esett át az elmúlt években. Az arc formájához egyáltalán nem passzoló, vastagra satírozott vagy tetovált művi szemöldöktípustól eljutottunk a szolidabb, természetesebb formázási technikákig, melyek sokkal lágyabb összképet eredményeznek. Már nem egy sötét, riadt ívű, vastag sávnak hat a sminkkel vagy tetoválással hangsúlyozott szemöldök, hanem a szálazó sminktechnikának köszönhetően egészen természetes hatást kelt.

A tónusátmenettel satírozott, a bolyhos kinézetű, valamint a homlokig felfésült szemöldökstílus után eljutottunk egy natúrabb változathoz, ami akkor sem igényel nagy macerát, ha ritkásabb, itt-ott kikopott vagy girbegurba fazonú szemöldökalapból igyekszik az ember kihozni a dúsabb, vastagabb fazont.

Dúsabb, vastagabb szemöldök két egyszerű sminklépésben

A szálazó technika megjelenésével szerencsére egészen kedvező irányt vett a szemöldök kiemelésének módja, akár a segítségül szolgáló sminkeszközöket, akár a microblading típusú szemöldöktetoválást nézzük. Az újfajta technikákkal ugyanis bárki feltűnés nélkül vastagabbá, dúsabbá teheti a fazont, ha elégedetlen a szemöldökformájával.

 

A vlogger elsőként azt mutatja meg videójában, hogy az elmúlt évek során hányféle kiemelési módszerrel próbálkozott már, és sajnos mindegyik borzalmas eredményt hozott, a korábban ugyanis a megvastagított, átrajzolt szemöldök a legkevésbé sem hatott természetesnek.
Ám végre kitapasztalta, melyik az a sminktechnika, amellyel túlzások nélkül tudja kiemelni a szemöldökét, és gyakorlatilag két lépésben megoldható. Nem kell hozzá komplett eszközarzenál, mindössze két termék, egy formázó és egyben fixáló gél, valamint egy szemöldökkihúzó toll, amellyel vékony szálakat lehet húzni a ritkásabb részek kitöltésére.

Bár a szemöldök-laminálás még mindig népszerű, a sminkkel hangsúlyozott szálakat nem muszáj teljesen merőlegesen felfésülni és úgy rögzíteni, hiszen az optikailag dúsabb szemöldök elérhető pusztán a formázással, valamint a szálak megrajzolásával.

Kép: Getty Images.

 

A vlogger kissé átlósan fixálja a szálakat a géllel, majd amikor megszáradt, és megkapta a kívánt formát, a szálazó szemöldökkihúzó toll segítségével sűrűbb fazont varázsol magának. Csak néhány vékony szálat rajzol oda, ahol ritkásabb a szemöldöke, ezáltal a fazont is helyreigazítja.

A szálak megrajzolásának technikáját persze, nem árt kitapasztalni. Bár a vékony hegyű sminktoll használata roppant egyszerű, nem mindegy, milyen erősséggel húzod meg a szemöldökszálakat, határozott mozdulattal, de vékonyan kell felvinni a festéket.

A kézfej felületén tegyél néhány próbát, hogy ráérezz a leheletfinom vonalkák rajzolási technikájára. Ha már kitapasztaltad és begyakoroltad, onnan már nagyon egyszerű ennek a kétlépéses sminkmódszernek az alkalmazása, ráadásul az így kiemelt szemöldök natúr smink esetén sem hat durván, mert abszolút természetesnek tűnik.

Kiemelt kép és cikkfotó: Getty Images.

  • Megosztás:
hirdetés