A hidratált bőr nemcsak a krémek használatán múlik, már a fürdővizünkkel megalapozhatjuk selymes puhaságát. Ha így használjuk, a kellemes fürdőzés nemcsak a léleknek tesz jót.
A tisztálkodás mindennapos rutin, de olykor-olykor összeköthetjük a hasznosat a kellemessel, és, amikor kellő időt tudunk szentelni neki, beáztathatjuk magunkat egy kényeztető fürdővízbe, mely babapuhává varázsolja a bőrünket.
Habfürdő helyett használjunk zabpelyhes fürdőtejet, ha a téli időszak megviselte, és alaposan kiszárította a bőrünket. A zab megnyugtatja az irritált, kipirosodott bőrt, és hidratálja, táplálja a vízhiányos hámréteget. A tejporban lévő tejsav gyengéden hámlasztja az elhalt bőrréteget, ezáltal selymessé és simává teszi.
A zab előnyös tulajdonságairól már korábban is írtunk: csökkenti a gyulladást, vitaminokkal, antioxidáns anyagokkal, esszenciális zsírsavakkal és ásványi anyagokkal táplálja a bőrt, és elősegíti a regenerálódását.
Mennyei fürdőtej zabbal, házilag
Ezt a fürdőtejet pofonegyszerű elkészíteni, ráadásul nem kellenek hozzá különleges alapanyagok, melyekre körülményes úton lehet csak szert tenni.
Hozzávalók:
- 1 csésze zsíros tejpor,
- ¼ csésze szódabikarbóna,
- ½ csésze zabpehely,
- tetszés szerint 5-7 csepp, kiváló minőségű illóolaj – kihagyható.
Választhatsz pihentető, nyugtató, élénkítő hatású illóolajat, ha tovább szeretnéd fokozni a fürdőzés élményét. A keverékbe csepegtesd bele, hogy jól átjárja az illatával.
A zabot gabonadarálóval tudjuk finommá őrölni, vagy használhatunk erre a célra mák- és kávédarálót is. Majd összekeverjük a tejport, az őrölt zabpelyhet, a szódabikarbónát, és egy jól zárható befőttesüvegbe vagy bármilyen üvegtárolóba tesszük.
Egy kád meleg vízben nagyjából két evőkanálnyi zabos fürdőtejet oldjunk fel, és nincs más dolgunk, mint élvezni a bőrnyugtató hatást. Legfeljebb két-három hónapig áll el, ha mindig tiszta kézzel nyúlunk a fürdőporba, és légmentesen tároljuk.
Képek: Getty Images.