Tényleg olyan jó a borotvahabos arcpakolás? Bennem is felmerült ez a kérdés, miután többször összefutottam az Instagramon ezzel a csodásnak titulált házi kencével.

hirdetés

A bőr néha katasztrofális válaszreakciókat produkál a stresszre és a hormonváltozásokra, és általában nem értjük, hirtelen miért nem használ a már jól bejáratott szépségrutin. Nálam is adódnak olyan napok, amikor kiszárad, túlzsírosodik, vagy éppen érzékenyebb a bőröm a megszokottnál, és ügyet sem vet arra, hogy a kedvéért még a sminket is hanyagolom, egyszerűen fellázad minden ellen. A szimpla hidratálás ennél a pontnál már nem elég, azért is tenni kell, hogy az irritált hámréteg megnyugodjon.

A borotvahabos arcpakolás első blikkre egy újabb bizarr szépségőrületnek tűnik, amiről nehéz elhinni, hogy valóban hatásos lenne. Bár sokan ódákat zengnek róla az interneten, inkább a kíváncsiságom vett rá, hogy kipróbáljam, mert a szóbeszédnek nem igazán szoktam hinni. Azt gondoltam, hogy jobb esetben semmilyen eredményt nem produkál majd, de kellemes csalódásban volt részem.

Borotvahabos arcpakolás nyúzott, irritált bőrre

A borotvahabos arcpakolás legnagyobb előnye a tojásfehérje, ami az egyik fő összetevője. Ez az anyag ugyanis tele van értékes vitaminokkal, fehérjékkel, vízzel, valamint antioxidáns hatású vegyületekkel. Szinte azonnal feszesebbé és rugalmasabbá teszi a bőrt, és egységessé teszi tónusát. Fellelhető benne az A-, D- és E-vitamin, legnagyobb mértékben pedig B-vitaminokat tartalmaz.

Kollagénben úgyszintén dúskál, ám bőrfiatalító, feszesítő hatását az albumin proteinnek is köszönheti. Tápláló, ránctalanító tulajdonságai mellett a faggyútermelés szabályozására, valamint a mitesszerek eltávolítására is kiválóan alkalmas a nyúlós tojásfehérje. Hogy miért kell hozzáadni borotvahabot, az számomra is rejtély volt, de a pakolás használata után megértettem.

Hozzávalók:

  • 1 tojás
  • kevéske borotvahab vagy borotvagél

Hogy valóban jótékony legyen a kényeztető arcpakolás hatása, nem mindegy, milyen borotvahabot választ hozzá az ember. Én érzékeny bőrre ajánlott borotvagélt kevertem bele, ami az aloe vera kivonatával nyugtatja, E-vitaminnal regenerálja, és glicerinnel puhítja a bőrt. Mellőzd a nagyon mentolos férfi borotvahabokat, melyek csípős érzetet keltenek.

Alaposan moss meg egy tojást, üsd fel egy tálkába, és egy üres flakonnal szippantsd ki belőle a sárgáját. A tojásfehérjét verd fel habbá, majd fújj hozzá egy kis borotvahabot, vagy gélt, és keverd tovább. Egybefüggő, magas habot kell kapnod a művelet után.

Tisztítsd meg az arcod, töröld szárazra, majd egy tiszta kiskanál segítségével kend fel vastagon az arcodra a habot. A szem- és a szájkörnyéket hagyd ki. Nyugodtan púpozhatod a habot, ha jól dolgoztál, nem fog lefolyni, lecsöppenni a bőrödről. Érzésre olyan, mint egy felhő arcmaszk használata. A lágy habréteg azonnal frissíti, megnyugtatja, hűsíti a bőrt, ami szinte újjáéled alatta.

Nagyjából 15-20 percig hagytam fent a pakolást, azután az ujjaimmal leszedtem a felesleges habot, majd langyos vízzel leöblítettem a maradékokat. Érzetre, tapintásra, látványra is csodás lett a bőröm, ezért gyorssegélynek mindenképp ajánlom.

A pórusok teljesen összehúzódtak, a piros foltok nyomtalanul eltűntek, a száraz, húzódó érzés teljesen megszűnt, cserébe selymesen rugalmassá vált az arcbőröm, és üdén, egészségesen ragyogott vissza rám a tükörből. A látványos hatás nagyjából három napig tartott, de a bőröm továbbra is hidratált, telt, és nyugodt maradt. Az irritáció azután sem jelentkezett, de ha újra felborul az egyensúly, biztos, hogy ehhez a pakoláshoz fogok nyúlni.

Szerintem a borotvahabból nem kell sok hozzá, az eredmény nagy része a tojásfehérjének köszönhető, aminek a jó tulajdonságait le is ronthatja egy rosszul megválasztott, irritáló adalékanyagokban bővelkedő borotvagél.

Képek: Getty Images.

  • Megosztás:
hirdetés