Az arcizmokat éppúgy edzésben kell tartani, mert, ha renyhék és puhák, a bőr sem lesz feszes.
Az arcizmoknak fontos szerepük van, és nemcsak az érzelmek kifejezésére használt arcmimikák vagy a rágás és nyelés szempontjából: mivel a bőr alatt egyfajta vázat képeznek, nem mindegy, milyen állapotban tartjuk őket. A bőr és az izomzat is csak akkor tud megújulni, ha nem lustul el. Szakértők szerint manapság egyre kevesebbszer használjuk az arcunk izomzatát.
Az irodában ülve, a monitorra koncentrálva gyakran benne reked az arcunk egy-egy mozdulatban, például hunyorgunk, vagy ráncoljuk a homlokunkat. Ezek a görcsben tartott izmok csak beszédkor enyhülnek meg, vagy amikor pihenünk picit. Nincs szükség felmérésre sem hozzá, hogy megállapítsuk, egyre kevesebbet beszélünk – nem telefonon, hanem szemtől szemben, mimikázva -, így egyre ritkábban használjuk az arcizmainkat.
A lényeg, hogy a mai életritmus nem kedvez az arcizmoknak. A stressz összehúzza, összerántja egy-egy vonásunkat, melyek idővel sajnos berögzülnek az arcba, és ráncokká mélyülnek. Az arcjóga azért hatásos, mert kimozdítja görcsös tartásából az izmokat, illetve megerősíti azokat. Minél többet dolgoznak az arcizmok, annál jobb lesz a bőr anyagcseréje és vérkeringése, ettől feszesebbé, rugalmasabbá válik. Ugyanakkor a megfelelő mozdulatokkal még a kis tokától is meg lehet szabadulni, hiszen a több izommunka jobb zsíranyagcserét eredményez. Ebből a videóból ellesheted a naponta végezhető gyakorlatokat.
A mozdulatok elsajátításához fontos, hogy megértsd az instrukciókat: a videó jobb alsó szélén találod a beállítások gombot – kis fogaskerék -, arra kattintva tudsz feliratot, illetve automatikus fordítást kérni.