A kecsketej népszerű összetevő a natúr kozmetikumokban, mivel sokkal több nyomelemet, ásványi anyagot tartalmaz, mint a tehéntej. Remekül táplálja a száraz bőrt, ezért az őszi időszakban hasznos, ha bekerülnek a kencék a bőrápolási rutinba.
A kecsketej már évszázadok óta népszerű bőrápolási szernek számít. A legendák szerint Kleopátra imádta ezzel hidratálni a bőrért, ám a magyarok királynéja, Sissi is gyakran ápolta a száraz hámrétegét kecsketejes pakolásokkal, krémekkel. Sokáig a bársonyosan puha bőr eszközének tartották. Rengeteg hasznos tulajdonsága van, ezért nem véletlen, hogy rajonganak érte a nők.
Csökkenti a gyulladást és ápolja a száraz bőrt
A kecsketej számos ásványi anyagot tartalmaz, van benne foszfor, kalcium, magnézium, kálium, emellett bővelkedik értékes nyomelemekben. Jelentős a vitamintartalma, nagy mennyiségben található benne A-, B-, D- és E-vitamin. Ennek köszönhetően erősíti az immunrendszert, ám a szépségápolásban egyaránt hasznát vehetjük.
Gyulladáscsökkentő, bőrnyugtató hatása van, ezért ideális a pattanásos bőrre. Mérsékli a bőrirritációt és az ekcémás tüneteket. Q10-tartalma miatt kifejezetten előnyös a száraz, öregedő bőrnek. A koenzi sejtvédő, regeneráló, antioxidáns hatású, emiatt a kecsketej blokkolja a szabad gyökök okozta sejtkárosodást. Természetes AHA-sav forrás, enyhén hámlaszt, így segít megszabadulni az elhalt hámsejtektől, a hámréteg sokkal üdébbé, ragyogóbbá válik.
Így használd a kecsketejet
Antibakteriális, tisztító hatású, minden bőrtípusra ajánlott, remekül táplálja a száraz bőrt és bársonyosan puhává varázsolja. A pattanásos, ekcémás bőrfelületet megnyugtatja, csökkenti a gyulladást. A kecsketejes kencék rendszeres használata finomítja a ráncokat, kisimítja a hámréteget, és leszámol az apróbb barázdákkal.
A kecsketej népszerű összetevő a natúr kencékben, sok szappanban, hidratálóban, szérumban megtalálható. Érdemes megnézni a termékeket a drogériákban, mivel nem tartalmaznak mesterséges adalékanyagokat, ezért nem irritálják a hámréteget.
Képek: Getty Images.