Egy-egy arcjógagyakorlat elvégzése persze nem tesz csodát, ám az arcizmok rendszeres stimulálásával valóban csökkenthető a megereszkedések és mimikai ráncok mértéke.

hirdetés

A testünk izmaival kapcsolatban pontosan tisztában vagyunk azzal, hogy rendszeres edzéssel karbantarthatjuk és fokozhatjuk erejüket, és az sem ismeretlen tény, hogy a folyamatosan megdolgoztatott vázizomzat feszesebb tartást ad a bőrnek.

Az arcunk izmai ugyanígy működnek, mégis csak kevesen gondolnak arra, hogy a mimikát és rágást segítő izomzat stimulálásával tovább fenntartható az arcbőr rugalmassága. Leginkább annak köszönhetően, hogy javul a sejtek oxigén- és vérellátása, illetve az átmozgatás serkentően hat a természetes méregtelenítő folyamatokra, valamint a mikrokeringésre.

Néhány egyszerű, célzott arcjógagyakorlat elsajátításával sokat tehetsz a ráncok elmélyülése, valamint a kontúrvonalak megereszkedése ellen. Elsősorban megelőzésre, az öregedési folyamatok lassítására ajánlottak, de a már kialakult strukturális változások is szépen finomíthatóak a segítségükkel.

2 egyszerű arcjógagyakorlat a mosolyvonal elmélyülése és a kontúrok megereszkedése ellen

A kor előrehaladtával az arc struktúrája fokozatosan megváltozik, átalakul. Elsőként megcsappan a bőrt kipárnázó zsírszövet, annak megfogyatkozásával pedig csontosabbá válik az arcszerkezet. A bőrt tartó izmok idővel már kevésbé rugalmasak, így, amikor csökkenni kezd a kollagén- és elasztinszint, könnyebben fellazulnak, megereszkednek a kontúrvonalak, illetve látványosabbá válnak, elmélyülnek a mosolyráncok.

A beesett és petyhüdt területek feltöltésével ezek az arcszerkezeti változások gyorsan és egyszerűen korrigálhatók, ám egy-egy célzott, rendszeresen elvégzett arcjógagyakorlat a megelőzésre, vagyis a megereszkedések kialakulásának eltolására éppúgy alkalmas, sőt, kitartó gyakorlásukkal valamelyest határozottabbá válnak a már fellazult kontúrvonalak, valamint csökken a mosolyráncok élessége, mélysége.

A barázdák, ráncok, petyhüdt területek és megereszkedések bizonyos idő múltán mindenki arcán jelentkeznek, ez a folyamat a bőröregedés velejárója. Ám az, hogy milyen mértékben írják át a vonásokat, és mikor válnak láthatóvá, egyaránt függ a genetikai tényezőktől, az életmódbeli és bőrápolási szokásoktól, valamint a külső környezeti hatásoktól. Az arcjóga és az arcmasszázs hatékonyabbá teszi a mindennapos bőrápolást, az eredményük valóban látható, érezhető.

Ráadásul az arcizmok átmozgatása nem igényel különösebb szaktudást, otthon, percek alatt megoldhatod, már egy-egy gyakorlat elsajátításával. A feszesebb, teltebb, kontúrosabb arc elérésében segítségedre lehet ez a két gyakorlat, amelyeket lépésről lépésre elleshetsz a videókból. Egy ceruzára vagy hosszabb ecsetre lesz csupán szükséged, melyek szerepet játszanak az izomstimuláló feladatok végrehajtásában. Kövesd a mozdulatokat, és hetente legalább kétszer-háromszor végezd el a gyakorlatokat a tükör előtt, hogy ellenőrizni tudd a helyes kivitelezést.

Ha azt tapasztalod, hogy az arcodon lévő mosolyvonalak évről évre mélyebbek, a szájzugok pedig egyre inkább lebiggyednek, valamint az állvonal már nem olyan éles és határozott, mint egykor, iktasd be ezt a két arcjógagyakorlatot a mindennapi bőrápolási rutinodba. Már egy hónap után pozitív változásra számíthatsz.

Kiemelt kép: Getty Images.

  • Megosztás:
hirdetés