Az otthon elvégezhető arcjóga nem csupán a ráncok kisimítására vethető be nagy hatékonysággal, a lógó, zavaró toka ellen éppen olyan eredményesen küzd. Ezt a gyakorlatsort nem nehéz elsajátítani.
Nagyon gyakori tévhit, miszerint a toka megjelenéséért főként a túlsúly felelős. Tény, hogy amikor valaki felszed pár kilót, az bizony az áll alatti, nyaki területen is nyomot hagy, ám a tokásodás abszolút nincs testsúlyhoz kötve. De akkor mitől alakulhat ki a megereszkedés? Az idő múlása, az öregedés, a genetikai hajlam, sőt még a rossz testtartás is előidézheti a kényes terület rugalmasságvesztését.
A jó hír, hogy igen hatékonyan lehet küzdeni a folyamat ellen, s többnyire még csak extra kezelésekre vagy szakorvosi segítségre sincs szükség ahhoz, hogy a nyaki rész feszes és fiatalos maradjon. Megelőzésképp vagy enyhén megereszkedett toka esetén érdemes kipróbálni az otthon végezhető arcjóga-gyakorlatsorokat. Az efféle „tornák” rendkívül hatékonyak, ráadásul abszolút nem nagy ördöngösség elsajátítani a lépéseket.
Egyszerű otthoni arcjóga lógó toka ellen
Az arcjóga titka a vérkeringés felpezsdítésében rejlik. A gyakorlatok hatására a különböző tápanyagok, illetve az oxigén áramlása felgyorsul, a folyamat kiegyensúlyozottabbá válik, ezáltal javul a sejtanyagcsere, ami nélkülözhetetlen a feszesség, rugalmasság megőrzéséhez.
Ez a gyakorlatsor öt olyan lépést tartalmaz, amelyek egytől egyig a toka visszahúzására, annak megelőzésére koncentrálnak. A mozdulatokat nagyon könnyű elsajátítani, azonban figyelni kell a precizitásra, valamint a lassú, tudatos feladatvégzésre.
Részletezhetnénk, hogy az öregedési folyamat vagy épp a rossz testtartás miért jár együtt a toka megjelenésével, azonban az ok egy és ugyanaz: a kötőszövetek rugalmatlanná válnak, ebből adódóan az áll alatti terület megereszkedik, a nyak pedig egyre inkább kiszélesedik.
A toka nem csupán azért zavaró, mert átformálja az áll alatti, illetve nyaki területet. A lógó bőr az arcformára is hatással van, optikailag torzítja a fej formáját és ezáltal egészen átalakítja a megjelenést. Amikor belenézünk a tükörbe, nem csak és kizárólag az arcunkat látjuk, a külsőnk egy egységként viselkedik, s bizony a toka, ahogy a ráncok megjelenése is, nagyban befolyásolhatja a saját magunkról alkotott képünket.
Fontos, hogy önmagában az arcjóga sem tesz csodát, s inkább megelőzés formájában vagy pici toka esetén működik hatékonyan. A látványosabb megereszkedést sajnos nem tudja kezelni, ahhoz mindenképpen orvosi segítségre lesz szükség. Magát a jógát célszerű tudatos bőrápolási rutinnal kiegészíteni, amelynek ki kell terjednie az áll alatti területre is. A hidratáló, feszesítő és antioxidánsokban gazdag kencék alkalmazása sokat segíthet a feszesség és rugalmasság megőrzésében.
Kiemelt kép: Getty Images.