Az arcbőr állapotát jelentősen befolyásolja, hogy a nyirokkeringés zavartalanul, vagy épp csak döcögősen működik, ám a méregtelenítő folyamatot könnyen fokozhatod egy rém egyszerű masszázs segítségével.

hirdetés

Az arcbőr megjelenése sohasem állandó, vannak rosszabb és jobb napok, ez pedig nagyban függ attól, hogy milyen hatások érik a szervezetünket, illetve hogyan látja el feladatát a nyirokkeringés.

A nyirokrendszer egy hálózat, amely nyirokerekből és nyirokcsomókból áll, tulajdonképpen olyan, mint egy szűrőberendezés, ami hozzájárul a szervezet méregtelenítéséhez és a folyadékháztartás szabályozásához.

Hogyan befolyásolja az arcbőr állapotát a nyirokkeringés?

A nyirokáram összegyűjti a testünk számára nem hasznosítható salakanyagokat, méreganyagokat, elhalt sejteket, és a nyirokcsomók felé szállítja, amelyek megszűrik, tisztítják a nyirokfolyadékot. Többek között ezen a rendszeren akadnak fenn a vírusok, baktériumok és egyéb kórokozók, de nem csupán az immunrendszer munkáját, hanem a bőr védelmi mechanizmusát is nagyban segíti ez a folyamat. A nyirokkeringés zavarát genetikai rendellenesség vagy háttérben meghúzódó betegség egyaránt okozhatja, de az időszakos belassulásáért általában az egészségtelen életmódbeli szokások a felelősek.

Kép: Getty Images.

 

A nem megfelelően működő nyirokáramlásra a szövetek között összegyűlt folyadék utalhat, ilyenkor megduzzadhatnak a végtagok, felpüffedhet az arc, vagy a szemkörnyéken jelentkezhet puffadás. Egyéb tünetei is lehetnek, például pattanások, bőrben fellépő gyulladások alakulhatnak ki, az arcbőr pedig fakónak, fáradtnak, lestrapáltnak tűnhet. A bőröregedés folyamata, a ráncok képződése szintén gyorsabb ütemre kapcsolhat, ha a nyirokkeringés lassabb a kelleténél.

Mitől lassul be a méregtelenítési folyamat?

Ha vízvisszatartásra utaló tüneteket tapasztalsz, mindenképp fordulj orvoshoz, mert csak alapos kivizsgálás után tudják kideríteni, hogy betegség áll-e a hátterében. Amennyiben nem betegség okozza a problémát, az életmódot érdemes felülvizsgálni. A nyirokkeringés időszakosan belassulhat hormonális változások hatására, de olyan káros életmódbeli szokások is rontják a működését, mint a túlzásba vitt alkohol- vagy kávéfogyasztás, dohányzás, a mozgásszegény életmód, illetve, ha túl sok zsíros, cukros és sós étel szerepel az étrendben. Ha kevés vizet iszol, kialvatlan vagy, akkor éppúgy tapasztalhatsz olyan tüneteket, melyek a belassult nyirokkeringésre utalhatnak.

Kép: Getty Images.

 

Amikor a nyirokáramlás akadozik, az a salak- és méreganyagok pangását jelenti. Azzal pedig, hogy lassabban távoznak a szervezetből, megbetegedéseket, valamint különféle bőrproblémákat okozhat.

A ragyogó arcbőr titka a nyirokkeringés megfelelő működésében rejlik: így serkentsd masszázzsal

Jó hír, hogy a nyirokáramlás serkenthető, fokozható, ezt azonban nem csupán arcmasszázzsal, hanem egészséges életmóddal alapozhatod meg. Lokálisan, az arc, a nyak és a dekoltázs területén található nyirokerek stimulálásával javítható az arcbőr oxigén- és tápanyagellátása, de hosszú távon csak úgy érhetsz el változást, ha rendszeressé teszed a testmozgást és felülvizsgálod a táplálkozásodat.

Az arcon végezhető nyirokmasszázsok önmagukban nem tesznek csodát, de megfelelő bőrápolási rutin bevezetése mellett jelentősen támogatják az arcbőr rugalmasságának, feszességének és tisztaságának megőrzését. Nyirokmasszázs után a hámréteg gyorsabban regenerálódik, és ellenállóbb a káros hatásokkal szemben.

A szakemberek által végzett profi nyirokmasszázshoz anatómiai ismeretek szükségesek, pontosan tudni kell, hol vannak a nyirokcsomók és elágazások, ezért a mozdulatok iránya és technikája éppúgy lényeges. Az otthon végezhető nyirokkeringést serkentő arcmasszázsok jóval egyszerűbbek, kevesebb lépésből állnak, ezáltal bárki számára elsajátíthatóak. Bár ezek ugyancsak hatásosak, nyilván nem annyira hatékonyak, mint a szakember által végzett hosszadalmasabb, pontosabb nyirokmasszázsok. Ám rendszeresen végezve javítani tudják a bőr állapotát.

A világ legegyszerűbb nyirokmasszázsa csupán sepregető mozdulatokból áll, nem kell hozzá más, mint egy puha sörtéjű babahajkefe, amivel fokozható a bőr mikrokeringése. Gyors és kicsit sem bonyolult ez a masszázs, így bármikor, reggel és este is elvégezheted a bőrápolási rutin részeként. Felpezsdíti az oxigénáramlást a bőrben, így a sejtek új erőre kapnak.

Kiemelt kép: Getty Images.

Képek a cikkben: Getty Images.

  • Megosztás:
hirdetés