Bár első blikkre szinte hihetetlenül hangzik, hogy az ajakfeltöltés segítségével természetes hatás érhető el, a modern eljárások szép eredményt ígérnek. Ez a két módszer sokkal visszafogottabb, mint a régi beavatkozások.

hirdetés

Az ajakfeltöltés fogalma leginkább a kacsaszájeffektus kíséretében létezik az emberek fejében. Annak idején sokan kísérleteztek a különböző eljárásokkal, és a durván természetellenes, túlzottan feltöltött ajakvonal olyan szinten beégett az emlékezetünkbe, hogy szinte már nehéz elhinni, hogy a plasztikai beavatkozás akár naturális eredménnyel is szolgálhat. Habár régen abszolút divat volt, hogy mindenből a legnagyobbat és a legfeltűnőbbet kérték a nők, a trendek itt is átalakultak, és mára a természetes összhatás került előtérbe.

Felmerülhet a kérdés, hogy mi értelme van feltölteni az ajkakat, és miért kérik olyan sokan az efféle eljárásokat. Míg egyesek a vékony szájvonalukat szeretnék dúsabbá, hangsúlyosabbá varázsolni, mások az esetleges aszimmetriát ellensúlyozzák a szájfelöltéssel. A kontúrosabb, teltebb ajkak sokat lendíthetnek az önbizalmon, karaktert adnak az arcnak, ráadásul a modernebb eljárások már sokkal kevésbé rizikósak, mint azok, amelyeket annak idején alkalmaztak a szakemberek. Az eredmény természetes és tartós lehet, ha a megfelelő opcióra és orvosra esik a választás.

Természetes hatás, dúsabb szájvonal: az ajakfeltöltés is lehet naturálisabb

Ma már szinte senki sem szeretne kacsaszájformát kérni az ajakfeltöltésnél, az új generációs eljárások pedig segítenek a természetes, mégis látványos átalakulásban. Vannak felszívódó, illetve nem felszívódó opciók is. A nem felszívódó implantátumok véglegesek, nem lehet velük kísérletezni és fokozatosan emelni az ajkak térfogatát. Az efféle töltés sokkal több kockázatot és mellékhatást rejt magában, ezért érdemes inkább felszívódó anyagokkal próbálkozni. Bár ezeket időnként újra kell tölteni, ma már tartós hatás érhető el velük, ráadásul sokkal természetesebb és finomabb átalakítást eredményeznek, mint az implantátumok.

Régebben a töltést szilikonnal végezték, azonban ma már csak ritkán használják ezt a töltőanyagot. Az alábbi megoldások természetesebb hatást ígérnek, miközben tartósabbnak bizonyulnak és kevesebb kockázattal járnak.

 

Hialuronsavas töltés

A hialuronsavas töltés talán a legismertebb és legnépszerűbb opció napjainkban. Az anyag remekül szabályozható, így minimális töltéstől a látványosabb dúsításig bármilyen átalakulás elérhető a segítségével. A töltés nem végleges, félévente, évente ismétlésre szorul. Az eredmény azonnal látható, időnként korrigálható, ennek köszönhetően kifejezetten praktikus választás lehet mindazok számára, akik természetes megjelenésre vágynak, mégis alakítani szeretnének egy kicsit a szájformájukon.

Saját zsíros eljárás

A saját zsírral történő dúsítás a legtartósabb és legbiztonságosabb típusa az ajaktöltéseknek. Hosszú távon szép, ívelt és telt eredménnyel szolgál, miközben az allergiás reakció vagy bármilyen más komplikáció esélye minimálisra csökken, hiszen nem kerül idegen anyag a szervezetbe. Ehhez először zsírleszívást kell végezni, majd a hasról vagy combról nyert zsírszöveteket juttatják a szájvonalba. Az eljárás rendkívül természetes hatást kelt, nem kell félni attól, hogy túlzottan vastag, kontúros vagy deformált ajkakkal kell szembenézni a tükörben.

Maga az ajaktöltés nem igényel sok időt és a felépülés gyors, azonban mellékhatásokkal mindig számolni kell. Előfordulhat duzzanat vagy véraláfutás, megjelenhetnek csomók a szájvonalban, illetve kialakulhat aszimmetria, ami esztétikailag is elképesztően zavaró tud lenni. Érdemes már előzetesen utánajárni az eljárásoknak és olyan szakembert választani, aki maximális hozzáértéssel végzi el a töltést, ezzel minimálisra csökkentve a kockázatokat.

Kiemelt kép és cikkfotó: Getty Images.

  • Megosztás:
hirdetés