Az arc sajátosságait és változásait minden esetben figyelembe kell venni, de 50 felett a szem alatti árkok és szarkalábak halványítására már nem feltétlenül a korrektor vastag rétegezése jelenti a jó megoldást, egy szolid smink, amely optikailag tölti fel a területet, sokkal célravezetőbb lehet.

hirdetés

Az mindig fogós kérdés, miként lehet úgy sminkelni, hogy művi porcelánhatás helyett plasztikus és természetes maradjon a bőr, ugyanakkor az üde összhatást zavaró tényezők háttérbe szoruljanak. Egyéntől függően ötven felett kisebb-nagyobb mértékben megváltozik az arc struktúrája, így érdemes újragondolni – különösen a szem alatti területen, illetve az orcák és a száj környékén –, hogyan kerüljön fel a smink.

Nagyjából negyvenéves kor környékén fokozatosan csökkenni kezd az arcot kipárnázó zsírréteg, ez a folyamat pedig ötvenéves kor felett már látható, érzékelhető változást idéz elő az arckontúr és a bőr korábbi feszességében. Az arccsontok alatti terület teltsége megcsappan, ezáltal a csontozat hangsúlyosabbnak tűnhet.

Kép: Getty Imges.

 

A szemek területe egyéntől függően beesettnek mutatkozhatnak amiatt, hogy a szemgödröket szegélyező csont már nem bújik meg a kipárnázott bőr alatt, sokkal szembetűnőbbé válik. Megfelelő bőrápolás, hidratálás és lipidpótlás mellett nem annyira feltűnőek a szem alatti árkok és barázdák, de fáradtság, stressz hatására jobban előtérbe kerülnek és megbontják az összképet.

Sminkeléssel jó eséllyel finomítani lehet a szemek alatti árkok mélységét, ahogy a kisebb felszíni ráncok is halványíthatók, ehhez azonban optikai trükkre van szükség, a vastag korrektorozás ugyanis nem célravezető.

50 felett másképp kell felvinni a korrektort a szem alatti területre: szolid smink, ami beválik

Kimberly Weimer ötven feletti nőknek ad sminktippeket, saját arcán mutatja meg, hogy egy jól átgondolt finom smink bizony, csodákat tehet. Ha az árkok mélységét, valamint a barázdák mértékét egyaránt csökkenteni szeretnéd a szem alatti területen, nem a bőrtónustól halványabb korrektor rétegezése ígérkezik a megfelelő módszernek. Ez a megoldás ugyanis mesterkéltté teszi a sminket, ráadásul nagyon feltűnő, amikor két világos folt keretezi a szemeket, mintha szuper UV-szűrős napszemüvegben napozott volna az ember.

Az árkok „feltöltésére” sokkal alkalmasabb a színezett korrektor. Sötétebb pandafoltokra a narancsosabb tónusú, enyhébb mélyedésre a barackos árnyalatú kence válhat be. A blogger egy közepes színerősségű barackos beütésű korrektort alkalmaz, amit kifejezetten a szemek alatti mélyedésekbe visz fel. Már ez az egy lépés is láthatóan megnyitja a tekintetet és frissebbé varázsolja a szemkörnyéki bőrt. Ám itt még nem áll meg a történet.

A szemkörnyék textúrájának finomítására krémes állagú korrektort használ, ami épp csak egy leheletnyivel világosabb a bőrtónusánál. Puha ecsettel dolgozza el, hogy ne üljön meg a ráncokban, barázdákban. Ötven felett a szem alatti bőr „gyűrődései” máris elhalványodnak, ha optikai fény- és színhatással trükközik a smink.

Ehhez nem kell gyakorlott sminkesnek lenni, a megfelelően összeválogatott dekorkozmetikai termékek sokat segítenek. Ha túlságosan matt a világosabbra sminkelt szemkörnyéki terület, a bőr nem tűnik plasztikusnak, sőt, olyan lehet az arc, mintha különálló mozaikdarabkákból rakták volna össze.

Ez elkerülhető, ha csupán a belső szemzugnál és az orrnyereg mentén kap egy kis világosítást a bőr, a szemkörnyék többi részén érdemes az arc tónusával megegyezően egységesíteni a korrektort fedő árnyalatot. A belső szemzugoknál egy kevéske fényhatás is alkalmazható, nagyon finom gyöngyházfényű pigmentekkel.

Nem kell túlzásba esni a sminkrétegekkel, inkább az árnyalatok optikai „feltöltő” hatásával célszerű trükközni, így természetesebb lesz az összkép, illetve nem ül meg a smink a ráncokban.

A videóban látható lépések cseppet sem bonyolultak, kezdők is könnyedén elsajátíthatják.

Kiemelt kép és cikkfotó: Getty Images.

  • Megosztás:
hirdetés