Az esküvő nemcsak formalitás a szerelem szentesítésére, de egyúttal a jövő megalapozása is, hiszen az itt kapott ajándékok jó esetben a háztartás részét képezik majd hosszú éveken keresztül.
Pontosan ezért nem mindegy, hogy mit rejt a díszcsomagolás: így érheted el, hogy azt kapd, amire tényleg szükséged van.
Így állítsd össze az esküvői ajándéklistát!
Az esküvői kívánságlista elkészítésekor a legfontosabb az alaposság. Mivel a cél az lenne, hogy a kapott ajándékokat a mindennapokban tényleg használni lehessen, muszáj az utolsó szeletelő késig végiggondolni, mire is van pontosan szükséged.
Kukkants körbe a konyhában, fürdőszobában, nappaliban és az összes helyiségben, majd jegyezd le egy listára azt, amiről úgy gondolod, nélkülözhetetlen lenne a jövőben. Minél részletesebben írod fel a tárgyakat, annál könnyebb feladat elé állítod a násznépet, mert így mindenki megtalálhatja a pénztárcája számára ideális ajándékot. Nyilván azért nem árt ésszerűnek lenni, egy 16. századi antik komód talán jól mutatna a hálóban, de ezt senki nem fogja számodra megvásárolni.
Ha megvan a piszkozat a listádról, készíts róla egy word dokumentumot, és írd mellé – akár több linket is beszúrhatsz -, hol lehet ezt megvásárolni. A legtöbb boltban már lehet esküvői listát készíttetni, melynek lényege, hogy a már megvásárolt termékeket azonnal lehúzzák a listáról, amint valaki megvásárolta.
Amikor ezzel megvagy, akkor egy formális levélben írj körbe a meghívott vendégeknek, hogy melyik boltokban tudnak érdeklődni és nézelődni az ajándékok tekintetében. Így nem fogsz semmit duplán megkapni, sőt, biztos nem lesz az ajándékok között olyan étkészlet, amit aztán sosem használnál.