Azt tudjuk jól, hogy bizonyos körökben a dress code nem számít újdonságnak, de a hétköznapokban is egyre gyakrabban bukkannak fel a különböző megnevezések az öltözködésre vonatkoztatva.

Mivel a legtöbben nincsenek tisztában ezek jelentésével, eláruljuk, hogy pontosan mit jelentenek az egyes code-ok, bár kizárólag csak az alkalmi megjelenéseket vesszük górcső alá, hiszen leginkább ilyenkor érdekes, mit viselünk.

Semi-formal

A semi-formal attól függően változhat, hogy milyen időpontra szól a meghívás. Ha 18 óra előtti az időpont, akkor szimplán elegáns, nem túl kivágott ruhában való megjelenésre utal, ha 18 óra utáni, akkor viszont koktélruhára.

Formal

A formalnek különböző elképzelései vannak a világ egyes tájain, de általánosságban elmondható, hogy 18 óra előtt elegáns ruhát jelöl, lehetőleg nem fényes anyagból, míg 18 után estélyit, koktélruhát.

Black tie optional, black tie invited

Amíg a black tie optional a férfiak számára fekete szmokingot vagy öltönyt jelent, nyakkendővel, addig a hölgyek számára egy átlagosan elegáns ruha viselését jelképezi.

Black tie

A black tie hölgyek esetében estélyi öltözéket jelent, kesztyű nélkül. A ruha lehet ujjatlan vagy koktélruha is – ez függ a rendezvény formalitásától -, mindkettőhöz ideális a stóla kiegészítésként.

White tie

Ez a lehető legelegánsabb öltözet, mely nagyestélyit jelent. A kesztyű viselése opcionális választás, de erősen ajánlott.

Ami még fontos lehet

A business formallel is találkozhatsz, ha az üzleti életben dolgozol, ez a semi formalhoz hasonlít, azzal a kiegészítéssel, hogy a ruha ne legyen túl kivágott. Illetve jó, ha az informal jelentésével is tisztában vagy: ez egy picivel elegánsabb öltözet, mint amit a hétköznapokban szoktál viselni, tehát nem farmer és póló, hanem szövetnadrág egy csinosabb blúzzal.

  • Megosztás:
hirdetés