Egy sajtótájékoztató alkalmával kaptam meg a Veet új meleggyantázó készletét, és ez meg is adta az utolsó lökést, hogy hosszú évek után félretegyem a borotvát, és kipróbáljam, valóban sokkal tartósabb és praktikusabb-e a gyantázás. Ért néhány meglepetés – pozitív és negatív értelemben egyaránt.
Kellett a borotva is
Mivel korábban soha nem gyantáztam a lábamat – azon egyszerű okból kifolyólag, hogy hihetetlenül gyáva vagyok -, hosszú percekig tanulmányoztam a gyantázóhoz tartozó használati utasítást. Már itt szembesültem vele, hogy a borotva időhiány esetén bizony magasan veri a gyantázókészletet, melynek a bemelegedésére kereken 20 percet kell várni. Cserébe viszont a Veet kis masinája állandó hőmérsékleten tartja a gyantát, így minimálisra csökken a kockázata annak, hogy megégessem magam – hurrá.
Az ígéret szerint a gyantázókészlettel nem kell kínosan takargatni a lábadat a két szőrtelenítés közötti időszakban, mivel már a két milliméteres szőrszálakat is eltávolítja. Őszintén szólva nekem ezt egy percre sem sikerült elhinnem, de azért adtam neki egy lehetőséget, hogy ne csak az előfeltevéseimet írjam le nektek – nos, tényleg nem sikerült, itt-ott valóban kitépett pár szálat, de jelentős eredményét nem láttam az önkínzásnak, így aztán vártam még egy hetet.
Amikor legközelebb próbálkoztam – egy héttel a két milliméteres állapot után, tehát még mindig viszonylag rövid szőrszálakkal -, már jobb eredményt értem el, a kezdeti nehézségek után pedig maga a gyantázás is gyorsabb lett. A dolog titka, hogy viszonylag vastagon kell felkenni a gyantát, a gyantázócsíkot pedig lehúzás közben végig közel kell tartani a bőrhöz – vagyis ne egyenesen felfelé, hanem a lábad mentén, kis dőlésszögben tartva tépd le, így a fájdalom is minimálisra csökkenthető.
Akit egyébként eddig a félelem tartott vissza a gyantázástól, az bátran vágjon bele: nem azt állítom, hogy egy fáklyásmenet a dolog, de cseppet sem volt kibírhatatlan, legfeljebb kicsit kellemetlen – ez persze függ az egyéni ingerküszöbtől, illetve attól is, hogy kinek milyen erősek a szőrszálai, de, ha én kibírtam, akkor szerintem mindenki ki fogja.
Összességében elégedett voltam a Veet gyantázókészletével, kézre áll, kényelmes használni, nem csinált rendetlenséget a fürdőben sem – az egyetlen gondom az volt vele, hogy kicsit rövid a zsinórja, ami egy egyébként is parányi helyiségben időnként megnehezítette a mozgást. Viszont, aki rutinos, és pikk-pakk megvan a gyantázással, az ki is húzhatja a konnektorból a ketyerét, a gyanta még 15-20 percig használható melegségű marad.
Bár a közepes méretű szőrszálakat már rendesen ritkította a gyantázókészlet, lehet, hogy még egy hetet várnom kellett volna, mert így is sok szál megmaradt – persze, ebbe nyilván a rutintalanságom is közrejátszott -, így körülbelül két nap múlva még egy borotvával is végigszaladtam a lábaimon. Szerintem télen nem feltétlenül éri meg pepecselni vele, de nyáron a borotva mellett is érdemes beiktatni a gyantát, mert így kicsivel több mint két hétig is szoknyakompatibilisek maradtak a lábaim.
A Veet Easy-Wax Roll on gyantázó készlete egy gyantamelegítőt, egy tubus gyantát, valamint körülbelül egy gyantázásra elegendő gyantázócsíkot és törlőkendőt tartalmaz, ára körülbelül 6 ezer forint. A gyantázóhoz tartozó kisebb fejet, amit bikinivonalra és hónaljra használhatsz, külön vásárolhatod meg.